Черно море изпусна ЦСКА под Моста

Моряците със зрелищно 3:3 срещу армейците

Отборът на Черно море изпусна да победи тима на ЦСКА в среща от 16-ия кръг на първенството в Елитната група до 19 г. играна н терена под Аспаруховия мост. Моряците завършиха наравно 3:3 с армейците, като изравнителното попадение за гостите падна в 89-ата минута.

Възпитаниците на Тодор Каменов започнаха срещата доста високомерно, което им изигра лоша шега. Отборът на ЦСКА успя да поведе в резултата с 2:0 до 15-ата минута. Веднага след втория гол, който падна от дузпа, моряците започнаха да играят така, както се иска от тях. До края на първата част варненци успяха да изравнят, след два гола на Атанас Петров. В 30-ата минута Слави Сталев стреля от пряксвободен удар от 30 метра, вратарят на армейците изби, но Наско от точката на дузпата не сгреши. В 41-вата минута отново от пряксвооде удар Атанас Петров реализира за 2:2.

В 55-ата минута Слави Сталев получи втори жълт картон. Въпреки че моряците бяха в намален състав успяха да направят и пълен обрат в двубоя. В 81-вата минута Диян Малчев реализира за 3:2. Радостта на варненци обаче трае само 8 минути, тъй като ЦСКА успя да изравни от корнер за 3:3.

„Получи се много здрав мач. Тимът на ЦСКА няма нищо общо от есента. Играха много силно. Мач на единоборства, битка по целия терен. Лошото е че проспахме първите 15 минути. Влязохме в срещата доста високомерно, което ни изигра лоша шега. Накрая умората си каза думата, все пак почти цялото второ полувреме играхме с човек по-малко и не успяхме да задържим резултата”, каза пред Varnautre.bg Тодор Каменов.

Отборът на Черно море: Георги Ставрев, Костадин Иванов, Никола Найденов, Слави Сталев, Александър Милев, Петко Цанков, Станислав Николов, Стелиян Ефтимов (35′ Даниел Димитров), Мустафа Мустафа (90′ Георги Атанасов), Диян Малчев (82′ Карен Мадоян), Атанас Петров (90′ Веселин Тисовски)