Старша на Черно море победи Видима

Моряците на Тодор Каменов надиграха тима от Севлиево с 2:0, Бекир Расим и Слави Сталев бележат за варненци

Старшата на Черно море постигна нова победа в Елитната група до 19 г. Моряците на Тодор Каменов победиха с 2:0 Видима Раковски, в среща от 19-ия кръг на първенството играна в Севлиево. Головете за варненци реализираха талантите, които тренират с мъжете - Слави Сталев и Бекир Расим.

През целия мач Черно море стоя по-добре на терена, като още от самото начало можеше да открие резултата. Мустафа Мустава пропусна три чисти положения, като до 30-ата минута моряците имаха още 3-4 ситуаци за гол. Атанас Илиев излезе сам срещу вратаря, но стража спаси. 35-ата минута логичното е случи. Центриране на Бекир Расим от статично положение намери Слави Сталев, който с глава реализира за 1:0. До края на полувремето Петко Цанков можеше да реализира за 2:0, но пропусна изгодна позиция.

Пет минути след подновяването на играта Атанас Илиев изведе с дълъг пас Бекир Расм сам срещу вратаря, който много елегантно го прехвърли за 2:0. Последваха силни минути за варненци. Много хубав пробив на Петко Цанков от дясно, който нахлу в наказателното поле, върна топката към дузпата, където Никола Найденов с топовен удар облиза гредата от външната страна.

"Доволен съм от играта, но все още изпитваме трудности пред гола. Прави по-трудното – създаваме много положения, но не можем да реализираме. Трябва ни повече самочувствие пред гола”, каза пред Varnautre.bg Тодор Каменов.

Съставът на Черно море: Атанас Найденов, Костадин Иванов, Преслав Дошков, Слави Сталев, Александър Милев (65 - Стелиан Евтимов), Петко Цанков, Станислав Николов, Никола Найденов, Мустафа Мустафа (90 – Николай Атанасов), Бекир Расим (88 – Георги Атанасов) Атанас Илиев (86 – Веселин Тисовски).