Добро утро в петък!

Днес ще бъде предимно слънчево. Чак към края на деня на отделни места е възможно да превали за кратко

Днес отбелязваме Световен ден на човечеството по повод раждането на 5-милиардния жител на планетата на 11 юли 1987 г.

 

ВРЕМЕТО

Над Черноморието ще бъде предимно слънчево. Чак към края на деня на отделни места е възможно да превали за кратко. Ще духа до умерен юг-югоизточен вятър, който по-късно след обяд ще се ориентира от запад-северозапад. Максимални температури между 27° и 31°, температурата на морската вода е 24-25°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.

СЛЪНЦЕТО И ЛУНАТА

Във Варна Слънцето ще изгрее в 05:39 и ще залезе в 20:47 ч. Продължителността на деня е 15 часа и 12 минути. Луната е във фаза Нарастваща Полупълна. Какво ни очаква на 11 юли вижте в хороскопа на астроложката Елена Пенчева

БЕЗ ТОК 
От 09:00 ч. до 14:00 ч., ул."Дубровник" бл.7,8, местностите Папаз Чаир и Кемер Дере

 

ТРАФИК

Затворен е старият път за "Златни пясъци"»»
Ново разписание на тролеите заради ремонта на бул. "Трети март" »»
Ново разписание на автобуси с номера 7 и 15 »»
Онлайн разписание кога точно ще пристигне градският автобус »»

КАКВО, КЪДЕ, КОГА

14:00 Приемна на ГЕРБ. С граждани ще се срещне общинският съветник Даниела Димова.
Централата на партията, ул."Г. Бенковски" 1
17:00 Полагане на венци по случай Националния празник на Франция
Паметник на френските войни, "Виница"
18:00 Отбелязване на Националния празник на Франция
Международното френско училище във Варна

Програма на фестивала FUNCITY за 11 юли

Музика:

Сцена “Обсерватория”

19:00 - 23:00 My own destiny, No values, Brain terror, Indignity, One faith, O.H. (София) / Поляната под Обсерватория в Морска градина

Спорт:

10:00 - 17:00 Скаутски игри - Организация на българските скаути / Старт: До Сцена „Раковина“
12:00 - 20:00 Демо байк - уъркшоп за двуетажни колела и демонстрации / Зад Морско казино
16:00 - 22:00 Турнир по джага - Клуб “Джа - Ра” / До Сцена „Раковина“
22:00 - 23:00 Състезание по лонгборд / Зад Морско казино
17:00 - 22:00 Турнири по футбол, волейбол и тенис на корт - “АУАС” / Спортни площадки в Морската градина
18:00 - 20:00 Йога флай - Сдружение “ЗаЕдно”/ До Сцена „Раковина“
16:00 - 20:00 Рехабилитаторска тента
18:00 - 22:00 Слаклайн - уъркшоп и демонстрации - Слаклайн България / Зад Морско казино
18:00 - 22:00 Стена за катерене - СК “Зелено приключение” / Зад Морско казино
19:00 - 21:00 Работилница по скачащи кокили - СК “Пауър Джъмп” / Зад Морско казино
17:30 - 18:00 Рампа - официална демонстрация - “Тийм Дизастър” / До Сцена „Раковина“
21:30 Лятно кино в парка: 'Where the Trial Ends' - Mountain Bike / зад Морско казино

Танци:

Зад Морско казино

09:00 - 10:00 ReikiYoga.TV - Rise of Kundalini “Connect with the Energy of Earth” Meditation
18:00 - 19:00 SoulAward.org Battle Concepts - Психология на танцовата битка
18:00 - 19:00 Popping 1 от 3 - JimmyBoy Connection Crew
18:00 - 19:00 Bboying Killatria 5 от 7 - Основи на Powermoves
19:00 - 20:00 Hip Hop Искра - I Dance Бургас
20:00 - 21:00 Отворена сцена за танцови предизвикателства 2+ рунда с видео заснемане
21:00 - 22:30 Танцово състезание New Style Affairs 1 vs 1

Визуални изкуства:

10:00 Работилница за настолни игри и игри с карти „Varna Games“ / До Сцена „Раковина“
10:30 - 21:00 Проект „Архиграф“ – дискусии, финална изложба и мащабен визуален проект – организира Младежка група „Аморфа“ / Дом на архитекта – Варна (12 юли – Морска гара Варна, Фар)
10:30 - 12:30 Проект „Архиграф“ – работна среща на участниците в проекта
14:00 - 15:30 Отворена дискусия „Уличното изкуство като преосмисляне на градската среда: чуждестранни и местни практики“ – Проект „Архиграф“ на Младежка група „Аморфа“ (Програмата продължава по часове с откривания в 16:00 и 19:00 ч.)
15:00 - 20:00 Човешка библиотека – социална работилница на Сдружение „Криейт“ / до Слънчев часовник
16:00 - 18:00 Отворена дискусия „Център / Периферия“ – представи, намеси и отговорност в променящия се град (създатели, обитатели, пространства, публики и градско изкуство) – Проект „Архиграф“ на Младежка група „Аморфа“ / Дом на архитекта – Варна
16:00 - 21:00 „Чигот“ - възстановки по българската средновековна история / до Слънчев часовник
18:00 - 21:00 РОБОТилница – работилница по роботика с „Робопартанс“ / / До Сцена „Раковина“
19:00 - 21:00 Изложба „АРХИГРАФ ПРОЕКТ“ – съвместни авторски обекти на визуални артисти в градска среда (графити и стрийт арт) и студенти по архитектура по Проект „Архиграф“ на Младежка група „Аморфа“. Участват артистите DILOM, ESTEO, FARS, NASIMO, SHIONE, XPOME, 140 IDEAS, DESTRUCTIVE CREATION, PYROTECHNIX CREW, SUNSHINERS и студентите Йоана Атанасова, Венцислав Вълчев, Виктория Григорова, Рая Даскалова, Марио Дойчинов, Саня Ковачева, Вера Палозова, Явор Панев. (Продължава с осъществяване на мащабен визуален проект на артистите, част от програмата за следващия ден.) / Дом на архитекта (11 - 25 Юли)
20:00 PoParty (откриване) - самостоятелна фотографска изложба-инсталация на Златена Георгиева (11 - 20 Юли) / Бар „Cubo”, Плажна алея

Работилници:

Между Морско Казино и Сцена Раковина

10:00 Свещоливница "Росоку" - "Росоку арт"
10:00 - 20:00 Работилница за старинни бижута "Накити Калияне" - Огнян Пендичев
10:00 - 13.00 „Великите художници“ изработване на репродукции на известни художници - Работилничка „Наталинко
11:00 - 16:00 Декориране на керамични фигури - "Галинка керамик арт"
11:00 - 16:00 Работилница за бижута "Котка Черешкова" - Петя Райчева
11:00 - 14:00 Работилница за изработване на картички, маски, изрисуване на лица и рисунки на асфалт - Сдружение "Миг Крайморие"
14:00 - 16:00 Работилница за оцветяване на керамични фигурки и други изненади - "Райк Арт"
15:00 - 20:00 Работилница “Закачки-занимавки” - Сдружение 'За теб"
15:00 - 18:00 Работилница "Пясъчни картини" - "Копчи хендмейд"
15:00 - 19:00 Работилница за изработване на хвърчила и балони - Сдружение "Миг Крайморие"
16:00 - 20:00 Работилница "Творилница-бъбрилница" - Клуб "Интелект" / Фестивален и конгресен център
16:00 - 20:00 „Вълшебни нишки“ - Тъкаческа работилница с Росица Станева
16:00 - 19:00 Работилница за комикси“ФЕНЗИН“ - Екип „Ко-миксер“
16:00 - 20:00 Демонстрации по оказване на първа долекарска помощ - "БМЧК"
16:00 Боди арт - Сдружение "ИДЕА"
16:00 - 20:00 Офлайн активни, онлайн пасивни - Информационна кампания на PTPI
17:00 - 20:30 Представяне на "Висше училище Международен колеж"
17:00 - 19:00 Демонстарция на пускане на хвърчила, балони и кордов самолет - Сдружение "Миг Крайморие"
17:00 - 20:00 Инициатии "Любов и омраза", "Младежта за толерантна онлайн среда" и "Каравана на толерантността" - Сдружение „Възможности без граници“
18:00 - 20:00 "Global Village" - Представяне на международни култури от доброволци на AIESEC / Обсерватория “Николай Коперник” - Морска градина

Предприемачество:

10:00 - 11:00 RepAds.net - Основи на писането на рекламен текст copywriting
11:00 - 12:00 RepAds.net - Основи на създаването на инфо продукт в интернет
12:00 - 13:00 RepAds.net - Основи на създаването и менажирането на партньорска програма в интернет
13:00 - 14:00 RepAds.net - Основи на привличането, обучаването и менажирането на афилиет маркетинг партньори в интернет
14:00 - 16:00 158ltd.com - Android Development - Петър Петров и Владимир Димов

 

АФИШ :: Сцена

КОНЦЕРТИ
Клавирно трио Минчев-Божанов-Чо
Градска художествена галерия - 19:00 ч.
"Влюбена в живота" - концерт на Йорданка Христова
ФК - зала 1 - 19:00 ч.
ТЕАТЪР
Мъжът на жена ми
Театър Българан - 19:30 ч.

 

АФИШ :: Кино

Екстремно кино: Когато пътеката свършва Вход свободен
Морската градина - зад Морско казино - 21:00 ч.

Зората на планетата на маймуните Премиера
Мол Варна - 11:20, 14:00, 16:40, 19:20, 22:00 ч.
Гранд Мол Варна - 11:40, 14:20, 17:00, 19:40, 22:20 ч.
На ръба на утрешния ден
Гранд Мол Варна - 11:15, 13:40, 21:00 ч.
Гранд Мол Варна - 12:10, 14:30, 16:50, 19:20 ч.
Мол Варна - 12:45, 15:15, 17:40, 20:00, 22:20 ч.
Как да си дресираш дракон 2
Гранд Мол Варна - 11:30, 13:50, 16:00, 18:10, 20:20 ч.
Мол Варна - 11:00, 12:10, 13:15, 14:20, 15:20, 16:30, 17:30, 18:40, 19:40 ч.
Заедно по принуда
Гранд Мол Варна - 19:10, 21:40 ч.
Който оцелее ще разказва
Гранд Мол Варна - 11:20, 14:00, 16:40 ч.
Вината в нашите звезди
Мол Варна - 11:15, 14:10 ч.
Внедрени в час 2
Мол Варна - 16:50, 19:10, 21:40 ч.
Гранд Мол Варна - 13:00, 15:20, 17:40, 20:00, 22:15 ч.
Господарка на злото
Мол Варна - 11:30, 13:45, 16:00, 18:10, 20:20, 22:30 ч.
Гранд Мол Варна - 21:45 ч.
Гранд Мол Варна - 16:20, 18:40 ч.
Х‑мен: Дни на отминалото бъдеще
Гранд Мол Варна - 22:30 ч.
Мол Варна - 20:50 ч.
Трансформърс: Ера на изтребление
Гранд Мол Варна - 11:00, 12:30, 14:10, 15:45, 17:20, 19:00, 20:30, 22:10 ч.
Мол Варна - 12:00, 15:10, 18:20, 21:30 ч.
Избави ни от злото
Мол Варна - 12:20, 14:45, 17:15, 19:50, 22:15 ч.
Нимфоманка – Част II
ФК - зала "Европа" - 17:30; 19:45 ч.