Черно море не успя да вземе точки от Левски, 17-годишен дебютира за "моряците"

Валентин Йосков влезе при загубата с 0:1 на Герена

Черно море загуби готуването си на Левски, в среща от 13-ия кръг на "А" група. На стадион "Георги Аспарухов" "моряците" отстъпиха с 0:1. Единственото попадение отбеляза австрийския бранител Максимилиан Карнер в края на първото полувреме. Официален дебют в срещата записа 17-годишният талант на варненци Валентин Йосков, който се появи в игра в 83-ата минута.

Наставникът на Черно море Никола Спасов заложи на схема 4-1-4-1. Пред Китанов в центъра на защитата си партнираха Стефан Станчев и Мамуту Кулибали. На двата бега оперираха Мишо Венков и Стенио, а по крилата атакуваха Симеон райков и Матиас Курьор. В средата на терена играта връзваха Тодор Паланков и Марк Клок. На върха на атаката бе Вилян Бижев, а зад него Мехди Бурабия.

Домакините започнаха отрано да праткикуват висока преса, с която затрудняваха изнасянето на топката на "моряците". Едва в 11-ата минута Черно море успя да премине центъра на терена, когато Матиас Курьор бе изведен на добра позиция, но се оказа в положение на засада. В 15-ата минута домакините създадоха отлична възможност за гол, но сериозен пропуск направи Умар Диаби. Веселин Минев центрира отляло, Радослав Цонев шутира, но топката бе отбита и попадна право в Диаби. Вместо да вкара, нападателят от три метра стреля над напречната греда.Мики Орачев в 19-ата минута пропусна отличен шанс след нов пробив на столичани отдясно. Младокът стреля слабо в ръцете на Георги Китанов от 6-7 метра.

Първият жълт картон бе за Бижев в 28-ата минута, който имаше претенции към рефера Георги Йорданов за отсъждане в полза на домакините пред наказателното поле на Йоргачевич.Опасен удар с глава на Роман Прохазка след центриране от фаул на Цонев бе избит от Китанов в 33-ата минута. В 39-ата минута изстрел на Де Ноойер от фаул излезе в аут. Последва опасен шут на Симеон Райков, който рикошира в Минев и се стигна до първи корнер за гостите.Централният защитник на Лвски Масимилиан Карнер вкарва своя първи гол за клуба в 44-ата минута. Австрийският бранител бе точен с глава след центриране на Цонев от корнер. Михаил Венков се опита да избие топката, но без успех и коженото кълбо влезе в мрежата на Кинатов.

Второто полувреме започна с ново пирошоу за Сектор "Б", където бяха запалени факли и различни димки.
Диаби бе декориран в жълто за груб фаул, а Цонев в 52-ата минута не уцели целта от добра позиция. Играчите на Стоев имаха няколко силни минути, но липсваше последното подаване и точен удар. Диаби пропусна, тъй като Кулибали му изби удара с глава, а в 61-ата минута Линел Китамбала влезе на негово място.

Последните десет минути Роман Прохазка на няколко пъти пропусна да удвои. Матиас Курьор пък бе близо до изравняване, но прати топката в аут. В 90-ата минута отлично центриране на Венков бе избито в корнер преди да се стигне до гол във вратата на Йоргачевич. При последвалото изпълнение гостите имаха претенции за дузпа след игра с ръка от играч на "сините". Секунди преди края на продължението от три минути Прохазка отново пропусна отличен шанс да вкара за 2:0.

Поражението бе пето за Черно море, който остана на пето място с 18 точки.

Левски: Боян Йоргачевич, Веселин Минев, Мики Орачев (82 Сашо Александров), Максимилиан Карнер, Аймен Белаид, Живко Миланов, Роман Прохазка, Мигел Бедоя, Джереми Де Ноойер, Радослав Цонев (71 Денис Махмудов), Умар Диаби (60 Линел китамбала)

Черно море: Георги Китанов, Михаил Венков, Мамуту Кулибали, Стефан Станчев, Марк Клок, Стенио, Тодор Паланков (83 Валентин Йосков), Мехди Бурабия, Симеон Райков (63 Андреас Васев), Матиа Курьор, Вилиян Бижев (74 Марчин Буркхардт)

Съдия: Георги Йорданов

Жълти картони: Бедоя, Диаби; Бижев, Курьор, Клок, Кулибали, Стенио