Черно море громи в Елитната група до 19 г.

Моряците смазаха Любимец във Варна

Юношите на Черно море разгромиха с 5:0 гостуващия Любимец в среща от 28-ия кръг на Елитната група до 19 години. По два гола за успеха реализираха Енчо Стойков и Сами Миланов, а един добави Карен Мадуян.

В редиците на варненци липсваха тримата национали Кристиян Пешков, Александър Попов и Мартин Костадинов, които са на лагер с "лъвовете" преди участието на силен международен турнир в Италия.

Енчо Стойков даде начало на головата фиеста, а след това той покачи на 2:0. Карен Мадоян оформи класиката след точно изпълнение на дузпа, а до края на първото полувреме се разписа и Сами Миланов. След почивката Миланов реализира още едно попадение за крайното 5:0.

С победата варненци събраха 63 точки и държат 4-то място. В следващия междинен кръг възпитаниците на треньорския тандем Станислав Стоянов и Иван Николов ще запишат служебна победа над отказалия се Пирин (Благоевград). В последния си мач за сезона Черно море приема Берое на стадиона под Аспаруховия мост. Мачът е следващата събота от 16 часа.

Съставът на Черно море: Християн Христов, Петко Цанков (46 - Георги Кръстев), Сами Миланов, Петър Петров, Ивелин Иванов, Васил Иванов, Николай Иванов (46 - Мерджан Мехмедов), Карен Мадоян, Александър Йовчев (46 - Велизар Обрешков), Александър Александров, Енчо Стойков.