Черно море падна от ПАОК, играе за 5-6 място

Моряците отстъпиха с 0:1 на гърците

Черно море ще играе срещу Цървена звезда в понеделник в 9 часа в спор за 5-6 място, след като в последния си мач в групата отстъпи срещу ПАОК с 0:1. Единственото попадение в срещата бе дело на Фотис Константину в 64-ата минута.

Българският тим игра по-прибрано в мача, като ПАОК повече владееше топката. Варненци играха без титулярния си нападател и голмайстор Валентин Йосков.

Най-сериозното положение пред тима на Черно море дойде в 17-ата минута, когато Валери Христов изведе чудесно отдясно Юнуз Юнуз, който стреля опасно, но Топузлис изби в корнер. През първата част изобилстваха доста единоборства. В края му Нукарис получи жълт картон затова, че изрита без топка противников играч.

В 48-ата минута след грешка на бранител на Черно море при изнасянето на топката в наказателното поле, Фотис стреля опасно, но топката срещна левия стълб на вратата на Ковачев. В 64-ата минута нападателят на гърците Фотис Константину засече топката в мрежата на Ковачев след премерен удар от въздуха след центриране отдясно. В 77-ата минута Валери Христов бе изведен отдясно, изпрeвaри вратаря и от малък ъгъл насочи топката успоредно на голлинията, но тя бе избита от бранител в корнер. В края на мача Драганис пропусна да удвои за ПАОК след удар отдясно в наказателното поле. Еутимиу също можеше да реализира, но стреля покрай лявата греда.

В малкия финал в понеделник в 11 часа един срещу друг излизат тимовете на ПАОК и Бешикташ.

Черно море: Ковачев, Сираков (Петров), Христов, Богданов, Събев (Петков), Иванов, Юнуз, Павлов, Янчев, Атанасов (Илиев), Славов (Димитров)

ПАОК: Топузлис, Хазаридис (Паспалас), Кирилидис, Капретсос, Харалампидис (Папатанасиу), Константину, Зампетис, Драганис, Нукарис (Еутимиу), Димитриу, Андонидис

Главен рефер: Ибрям Даил