23-11-2013, 17:31

Вратар на Черно море вкара гол в мач на старшата

Старшата на Черно море зимува на върха

Моряците биха с 2:1, Петко Цанков и Карен Мадоян бележат за варненци

Юношите на Черно море, за разлика от своите батковци от представителния тим, успяха да победят с 2:1 при гостуването си на Берое в среща от 15-ия кръг на Елитната група до 19 години. Попаденията за варненци реализираха Петко Цанков и Карен Мадоян.

"Моряците” откриха резултата в 28-ата минута, когато Петко Цанков бе изведен зад гърба на защитата на заралии и прехвърли вратаря на домакините за 0:1. След гола гостите изтърваха още три чисти положения и бяха наказани в 42-ата минута, след като старозагорци възстановиха равенството от пряк свободен удар.

След почивката тимът на Черно море имаше надмощие и стигна до втори гол. В 60-ата минута Карен Мадоян центрира от корнер, Симеон Неделчев застана пред защитниците, като се опита да играе с глава и топката влетя в мрежата на Берое за 1:2.

"Момчетата играха мъжки. Заслужено победихме предвид това, че играхме дисциплинирано. Тактически правилно стояхме на терена. Имаше много агресия, когато изгубим топката, а когато я владеехме играехме със спокойствие", каза за varna.utre.bg треньорът Иван Николов.

В сряда от 14 часа под Аспаруховия мост неговите възпитаници приемат Левски в отложен мач. При победа варненци ще зимуват на върха в Елитната група до 19 години.

Съставът на Черно море: Християн Христов, Симеон Неделчев, Сами Миланов, Петър Петров, Петко Цанков (86 - Енчо Стойков), Александър Йовчев, Преслав Дошков, Мартин Костадинов, Карен Мадоян, Николай Иванов, Кристиян Пешков (78 - Васил Иванов)