Старшата на Черно море зимува на върха

21-11-2013, 19:32

Моряците завършиха наравно 1:1 с Добруджа, Енчо Стойков реализира за варненци

Юношите на Черно море, родени през 1996 г., ще зимуват на върха в регионалното първенство. Днес моряците, водени от Иван Николов, завършиха наравно 1:1 при гостуването си на Добруджа в среща от 11-ия кръг на шампионата. Единственият гол за Морето реализира Енчо Стойков през първата част.

Моряците поведоха в резултата след хубав гол в 28-ата минута. Енчо Стойков засече с плонж центриране. Добруджанци пък възстановиха равенството в 75-ата минута. Малко след попадението Антон Славков остана очи в очи с вратаря на домакините, но стреля над вратата. До края на мача от изгодна позиция пропусна и резервата Станко Георгиев.

Така след този мач, варненци имат актив от 28 точки, а с три зад тях е тимът на Лудогорец, който обаче е с мач по-малко. Дори и при победа, разградчани не могат да изместят “моряците” от върха, тъй като Черно море е с по-добри показатели в директните двубои след победата с 2:0 във Варна.

"В мача взеха участие футболисти, които по-малко играха през сезона. Дадохме почивка на някой от основните ни футболисти, които искахме да съхраним за двубоя с Берое в събота от Елитната група до 19 години”, каза пред Varnautre.bg треньорът Иван Николов.

Съставът на Черно море: Павел Колев, Георги Кръстев, Ангел Стоянов, Мартин Киров, Никола Николов, Станислав Джамбазов, Александър Йовчев, Мартин Илиев, Николай Николов, Енчо Стойков, Антон Славков (Кръстьо Христов, Кристиян Николов, Мартин Ангелов, Илия Иванов, Никола Радушев, Станко Георгиев).