Младшата на Черно море разпиля Локо Пд

"Моряците" удариха пловдивчани с 4:0

Футболистите на Черно море не срещнаха трудности при домакинството си на Локо Пд и победиха "смърфовете" с 4:0, в мач от Елитната група до 17 г. играна под Аспаруховия мост. Хеттрик за "моряците" реализира Николай Минков, а един гол добави Валентин Йосков.

През целия двубой момчетата на Тодор Каменов контролираха играта, като още в 5-ата минута поведоха в резултата. Валентин Йосков открадна топката от краката на централния бранител на "смърфовете" и реализира за 1:0. Последваха силни минути за варненци, които създадоха 5-6 голови положения, но не успяха да ги реализират. Валентин Йосков и Даниел Димитров пропуснаха от изгодни позиции да отбележат втори гол.

Само 4 минути след подновяването на играта, "моряците" реализираха ново попадение. Валентин Йсков изведе Николай Минков сам срещу вратаря, който не сгреши за 2:0. Шест минути след попадението, Минков изведе Йосков сам срещу стража на гостите, който бе фаулиран в наказателното поле и реферът отсъди 11-метров наказателен удар. Минков хладнокръвно направи резултата класически от бялата точка. В 75-ата минута младият талант реализира и третия си гол в мача, с който оформи и крайният резултат 4:0.

"През целия мач контролирахме играта. Създадохме много положения, но прибързвахме в завършващия удар. Доволен съм от играта, но отново показахме слабост пред гола. Създадохме доста положения през първата част, но не успяхме да реализираме. През вторите 40 минути бяхме по-концентрирани и нещата си дойдоха на мястото", каза пред Varnautre.bg треньорът Тодор Каменов.

Съставът на Черно море: Валери Вълев, Костадин Георгиев (50 - Александър Михайлов), Слави Георгиев, Давид Дараджански, Мартин Ванков, Милен Николов (60 - Христо Иванов), Емил Илиев (75 - Николай Николов), Николай Минков, Даниел Димитров, Стефан Иванов (65 - Кристиян Петков), Валентин Йосков.