Черно море с първа победа в "А" група

"Моряците" удариха Локо Пд с 1:0 на "Тича"

Отборът на Черно море постигна първа победа от началото на първенството в А група. Моряците удариха с 1:0 гостуващия Локомотив (Пловдив) в среща от 4-ия кръг на шампионата. Единственото попадение в мача реализира Симеон Райков, който се разписа в 68-ата минута, след центриране на Мишо Венков. Попадението е първо за Черно море през този сезон.

Треньорът на Черно море Георги Иванов - Гонзо направи една промяна в титулярния състав от гостуването на ЦСКА. На загрявката се контузи халфът Тодор Паланков и неговото място бе заето от бразилеца Еденилсон Бергонси. Извън групата за мача остана капитанът Георги Илиев, който все още не е напълно възстановен от контузията в коляното.

Гостите стигнаха първи до опасно положение. В 4-ата минута Габриел До Кармо нанесе удар, който мина встрани от вратата на Китанов. В 18-ата минута Расим центрира от пряк свободен удар, Господинов изби топката, която попадна в Бергонси и той бе фаулиран от вратаря на Локомотив. Реферът Христо Ристосков обаче остана безмълвен и не отсъди дузпа в полза на варненци. Две минути преди края отново Бергонси бе в центъра на вниманието. Изритана топка попадна в бразилеца, който пробва да отбележи със задна ножица, но ударът му излезе в аут. Веднага след това гол на Бакари бе отменен поради нарушение в атака.

След почивката за миг блесна Мартин Камбуров. В 66-ата минута нападателят стреля опасно към вратата на Китанов и младият страц внимаваше и изби в корнер. Само 120 секунди по-късно варненци отбелязаха първия си гол от началото на сезона. Мишо Венков центрира от ляво, Господинов увисна и резервата Симеон Райков вкара с глава на празна врата. Така мъката за „моряците” без реализиран гол приключи и те прибавиха първи три точки към актива си.

В следващия кръг Черно море гостува на Берое. Двубоят е на 19 август от 21 часа под Аязмото.