Черно море и Добруджа си вкараха по три гола

Бекир Расим със страхотен гол, Коконов с две попадения за 3:3

Отборът на Черно море не успя да победи втородивизионния тим на Добруджа в контролна среща играна на стадион Тича във Варна. Двубоят завърши 3:3, като Морето поведе с 3:0, но през втората част допусна изравняване. Два гола за моряците реализира Иван Коконов, а един добави Бекир Расим. В двубоя взеха участие 11 юноши, родени 1995 г., който ще представят школата на варненския клуб в Елитната група до 19 г.

Треньорът на Черно море Георги Иванов започна с Емил Михайлов на вратата, в центъра на защитата си партнират Кирил Котев и Слави Сталев, а по двата фланга оперират Стефан Станчев и Живко Атанасов. Тодор Паланков и Бергонси действаха като опорни халфове, а пред тях играта на отбора връзваше Бекир Расим. По двете крила нападаха Стенло Окоро и Иван Коконов, а на върха на атаката бе Атанас Петров.

От самото начало на двубоя, моряците владееха инициативата, като логично стигнаха първи до гол. Той падна в 36-ата минута, когато Бекир Расим засече от въздуха центриране отляво, топката се удари в гредата и влезе за 1:0. Преди попадението халфът стреля над вратата от точката за изпълнение на дузпа, а бомбен шут на Еденилсон бе избит с мъка от вратаря на Добруджа.

През втората част, Бекир изведе Коконов сам срещу вратаря, който го преодоля и пусна топката в опразнената врата. Малко след това, Живко Атанасов центрира и отново дошлият от Ботев Враца футболист с глава направи резултата класически. Веднага след това Гонзо пусна в игра 8 от юношите на клуба, като на терена останаха единствено вратарят Михайлов, Бекир Расим и Атанас Петров. Това повлия на играта и гостите от Добруджа успяха да върнат два гола в рамките на само пет минути между 62-рата и 67-ата минута. В сами край на двубоя юношата на Черно море Васил Тачев изравни от дузпа за крайното 3:3.