Черно море не успя да победи Славия

27-07-2013, 21:32

Георги Илиев изпусна дузпа

Черно море и Славия спечелиха първи точки в първенството, след като не се победиха в мач от втория кръг. Двата отбора завършиха 0:0, а за равенството повече могат да съжаляват домакините от Варна. Георги Илиев изпусна дузпа в 18-та минута. Наказателният удар бе отсъден заради игра с ръка на Силва в наказателното поле. Капитанът на "моряците" Илиев обаче не успя да преодолее вратаря Георги Петков, който отрази удара му. Преди това Диего Невес пропусна да изведе гостите напред, след като останал очи в очи с Китанов стреля покрай вратата. Пет минути след дузпата Бакари пропусна да вкара за 1:0, стреляйки покрай Петков. Живко Желев обаче изчисти топката от голлинията.

След почивката темпото спадна осезаемо и почти липсваха положения пред двете врати. "Белите" можеха да поведат минута след началото на втората част, но ударът на Галин Иванов мина покрай вратата. Десетина минути преди края на срещата съдията Таско Тасков изгони Димо Атанасов от Славия заради втори жълт картон. С човек по-малко "белите" се прибраха в защита. До края на срещата домакините не успяха да стигнат до някакво сериозно положение и двата отбора си поделиха по една точка.
В следващия кръг моряците гостуват в София на ЦСКА, а Славия приема шампиона Лудогорец.