Спартак стартира с равенство срещу Шумен

Емил Мартинов носи точката на "соколите" в последните секунди на мача в Шумен

Отборът на Спартак 1918 спечели точка първия си официален мач за пролетния дял от шампионата в „Б” група. Соколите завършиха наравно 1:1 срещу тима на Енрико Пичони – Шумен, в среща от 14-ия кръг на шампионат, игран на стадион "Панайот Волов". Единственият гол за варненци реализира новото попълнение Емил Мартинов, който вкара секунди преди последния съдийски сиагнал.

През първата част възпитаниците на Иван Найденов имаха едно-единствено положение за гол. То се откри пред юношата Десислав Дяков, който от границата на наказателното поле стреля високо над гредата. Най-сериозното положение за Шумен преди почивката бе в 12-ата минута, когато италианецът Алесандро Спада нацели гредата.

След почивката шуменци поведоха в резултата в 55-ата минута. Отново Десислав Дяков не успя да реализира от изгодна позиция в средата на полувремето. Секунди преди края на двубоя обаче варненци все пак стигнаха до изравнително попадение. След центриране в наказателното поле към Венци Маринов, той се размина с топката, тя достигна до Емил Мартинов, който я вкара в мрежата на домакините от самата голлиния.

Съставът на Спартак: Генко Славов, Игнат Дамянов, Венци Маринов, Станислав Иванов, Боян Илиев, Емил Мартинов, Димо Димов, Диян Кателиев, Десислав Дяков, Иван Цачев, Георги Филипов