Спартак с равенство срещу Сливнишки Герой

Юношата Велиян Денчев бележи изравнителното попадение за "соколите"

Отборът на Спартак 1918 записа ново равенство в третата си контрола от началото на зимната си подготовка. Днес соколите не успяха да победят третодивизионния Сливнишки герой и завършиха наравно 1:1, пред погледа на около 50 зрители на Спортпалас. Варненци бяха по-стойностния тим от двата, но не успя да реализира създадените положения.

Срещата започна силно за тима на Спартак, но изненадващо гостите първи стигнаха до гол. След колективна грешка в отбрана и неразбирателство между централната двойка защитници в 23-ата минута Сливнишки герой реализираха за 1:0. Веднага след това соколите можеха да изравнят резултата, но капитанът Боян Илиев не успя да реализира. Малко по-късно и Жоро Филипов се размина пред гола. До края на полувремето и гостите имаха, можеха да покачат, но пропуснаха изгодно положение.

През втората част "соколите" отново диктуваха темпото на терена, но не успяваха да стигнат до гол. Гостите от своя страна се бяха групирали в собствената си половина и разчитаха на контраатака. В 83-тата минута все пак спартаклии успяха да изравнят резултата. Пробив отдясно на Мурат Салим, който центрира остро по земя към наказателното поле, а Вилиян Денчев с премерен удар реализира за 1:1.

Така соколите имат две равенства и една загуба в контролите до този момент. Варненци отстъпиха на Светкавица с 0:2, а с Дунав завършиха 1:1.

Следващата проверка на Спартак 1918 е на 20 февруари (сряда) срещу Черноморец в Бургас. Три дни по-късно, на 23-и (събота) соколите гостуват на Добруджа.

Съставът на Спартак 1918: Генко Славов, Игнат Дамянов, Венци Маринов, Калоян Иванов, Станислав Иванов, Емил Мартинов, Димо Димов, Пламен Иванов, Жоро Филипов, Боян Илиев и Иван Цачев (Марков, Радев, Бекяров, Желязков, Г. Димитров, Костадинов, Казаков, Дяков, Салим, Денчев, Събков)