Спартак 1918 с равенство срещу Дунав

Десо Дяков вкара единствения гол за "соколите"

Отборът на Спартак 1918 завърши наравно 1:1 с тима на Дунав Русе, във втората си контрола от старта на зимната подготовка. Единственият футболист, който игра пълни 90 минути, бе Станислав Иванов. Единствено Диян Кателиев, който е болен от шарка не взе участие в мача.

Варненци можеха да открият резултата още в първите минути, но изстрелът на Димо Димов срещна гредата. В 13-тата минута русенци успяха да реализират чрез бившия футболист на Спартак Росен Каптиев. До края на първото полувреме “соколите” имаха няколко опасни ситуации пред противниковата врата, но нямаха възможност да ги материализират.

На полувремето двамата треньори направиха много смени, което повлия на качеството на играта. В 73-тата минута соколите все пак стигнаха до изравняване на резултата. Мурат Салим пусна по земя топката от аут линията към Десислав Дяков, който без проблем я вкара в мрежата за 1:1. До края на двубоя Венци Маринов имаше възможност да вкара гол, но стреля покрай вратата с удар отдалеч. Русенци, които играят във “В” група, завършиха двубоя с деветима футболисти, тъй като Парашкевов и Николай Илиев получиха контузии и след като всички останали футболисти бяха вече в съблекалнята.

Неприятна травма получи и юношата на Спартак Славомир Събков. Минути след като се появи на терена той бе ударен от съперников футболист и напусна, а в игра се завърна опитният Венци Маринов, който малко преди това бе отстъпил мястото си на Митко Бекяров.

Следващата контрола на варненци е предвидена за 16 февруари, като съперник ще е Сливнишки герой.

Спартак – Дунав 1:1

Голмайстори: Дяков (73); Р. Каптиев (14)

Спартак 1918: Генко Славов (46 Мирослав Марков), Игнат Дамянов (46 Кристиян Радев), Венци Маринов (64 Митко Бекяров, 79 Венци Маринов), Калоян Иванов (46 Георги Димитров), Станислав Иванов, Станислав Желязков (55 Мурат Салим), Емил Мартинов (46 Филип Костадинов), Иван Цачев (46 Георги Костадинов), Пламен Иванов (46 Десислав Дяков), Димо Димов (64 Славомир Събков), Боян Илиев (39 Драгомир Казаков)

Дунав (Русе): Христов, Цирков, Кирчев, Вл. Каптиев, Р. Каптиев, Н. Иванов, Ал. Атанасов, Валентинов, Керчев, Ковачганев, Н. Илиев (46 Джемилов, Фахрединов, Парашкевов, Ив. Иванов, Димов, Георгиев, Б. Иванов, Сати)