Спартак (Варна) бутна Септември от върха с успех в София

05-04-2024, 19:24

Novsport.com

Вратарят Шейтанов спаси домакините от разгром.

Спартак (Варна) победи Септември в София и го свали от върха на временното класиране във футболната ни Втора лига.

Гостите решиха всичко в срещата от XXVII кръг още преди почивката, а играч на мача безспорно бе вратарят на домакините Димитър Шейтанов, който направи редица впечатляващи спасявания и спаси столичани от разгром.

Голмайсторът на „соколите“ Ахмед Ахмедов откри резултата още в 3-ата минута с 8-ия си шампионатен гол този сезон, а след това Шейтанов блесна с 2 майсторски изяви преди да капитулира в 42-ата минута.

Тогава Румен Руменов изпълни дузпа и прати топката първо в гредата, след което в мрежата, за да удвои резултата.

Той можеше да стане далеч по-изразителен след почивката, ако не бяха страхотните изяви на Шейтанов и няколко пропуска на Спартак.

В края нервите взеха връх и се стигна до спречкване между футболисти на терена, но всичко приключи с 2 жълти картона и успешно за варненци.

Не и за Септември обаче, защото в добавеното време капитанът Асен Георгиев беше изгонен за втори жълт картон, а тимът му остана с 54 точки.

Толкова вече има и Спартак (Варна), който превзе върха заради по-добрите си показатели в сблъсъците със Септември, от когото загуби вкъщи с 1:2 по-рано през сезона.