Класика на „Тича“: Черно море мина ЦСКА

04-04-2024, 21:31

ПФК „Черно море“

Атанас Илиев с хеттрик.

Черно море записа убедителен успех с 3:0 над Локомотив (София) на стадион "Тича" в последен двубой от 27 кръг на Efbet лига. Във Варна всичко бе решено за едно полувреме, след като Атанас Илиев заби хеттрик във вратата на младия Жарко Исатков. Успехът можеше да бъде и по-убедителен, но през втората част "моряците" видимо намалиха темпото, за да запазят сили за визитата на Локомотив (Пд). В класирането отборът на Илиан Илиев вече е пред ЦСКА, след като "червените" допуснаха изненадващо поражение от "смърфовете". За "червено-черните" пък това бе четвърто поредно поражение в шампионата.

Началните минути бяха съпътствани от домакинско надмощие, а тимът на Илиан Илиев се настани трайно в половината на гостите. Превъзходството на "моряците" бе материализирано в 21-ата минута, когато Атанас Илиев вкара. Таранът се разписа от границата на наказателното поле с удар по земята.

Три минути по-късно Калкан изведе перфектно Уеслен Жуниор, но крилото стреля право в тялото на Жарко Исатков. И все пак Черно море удвои с впечатляващо изпълнение на Атанас Илиев, стрелял без подготовка в далечния ъгъл на "железничарите" за 2:0. Попадението на бившия играч на Ботев (Пд) и Асколи бе под №10 през кампанията.

Погромът за гостите продължи и до края на полувремето таранът заби своя хеттрик, след като бе изведен очи в очи със стража на "червено-черните" и опитният футболист прати топката в горния десен ъгъл.

След почивката генерално нищо не се промени, а Черно море продължи да държи инициативата. В същото време в игра се появи Илиан Илиев-младши и Росен Стефанов за сметка на Влатко Дробаров и Пабло Алварес.

Именно пред Илиев се откри добра възможност за удар, но изпълнението му от въздуха след час игра мина високо над целта. Последваха няколко спасявания на Исатков, в средата на полувремето. В 72-ата минута Васил Панайотов стреля от средна дистанция, но вратарят на гостите изби с крак.

В 83-ата минута Иван Дюлгеров трябваше да се намесва за пръв път, след като Бруно Франко опита удар по диагонала, но без да създаде кой знае колко работа на вратаря на домакините.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 3:0
1:0 Атанас Илиев (21)
2:0 Атанас Илиев (26)
3:0 Атанас Илиев (38)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 6. Виктор Попов, 71. Васил Панайотов (К), 10. Мазир Сула, 5. Пабло Гарсия, 99. Уеслен Жуниор, 16. Андреяс-Кристиан Калкан, 9. Атанас Илиев;

Треньор: Илиан Илиев;

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ): 88. Жарко Истатков, 12. Бруно Франко, 4. Диме Димов, 2. Гонсало Кардосо, 22. Ивайло Найденов, 31. Красимир Станоев, 26. Красимир Милошев (К), 21. Антони Иванов, 20. Диого Тейшейра, 7. Улрих Кевин Маи, 11. Карлос Франса;

Треньор: Данило Дончич.