На Колежа: Много битка, малко футбол и 0:0

31-03-2024, 18:36

Novsport.com

Ботев и Черно море взеха по точка.

Ботев (Пловдив) и Черно море фиксираха първо равенство помежду си от почти 3 години насам.

Двата отбора си стиснаха ръцете след здрава битка и 0:0 на стадион „Христо Ботев“ в среща от XXVI кръг на футболната ни efbet Лига.

Домакините опитаха да наложат натиск в началото на двубоя, подкрепяни от верните си фенове, но трудно стигаха до чисти голови положения.

Вратарят им Ханкич пробва да изведе с дълъг пас Самюел Акере, който обаче бе блокиран от Цветомир Панов.

Футболистът на Ботев имаше нужда и от медицинска помощ след единоборството, но успя да продължи.

В 10-ата минута именно Акере подаде добре към Мохамед Брахими, чийто шут бе спасен от стража на Черно море.

В 23-ата минута нападателят на гостите Исмаил Иса се пребори с Атанас Чернев и отправи елегантен изстрел по диагонала, ала топката премина покрай страничната греда.

След това срещата бе равностойна, като нито един от двата отбора не съумя да овладее инициативата.

До почивката удари от дистанция отправиха Ивелин Попов и Емануел Уме, ала до попадения не се стигна.

Битката по всички точки на терена продължи и през втората част, но за сметка на това добрите атаки почти липсваха.

Острите влизания зачестиха, както и претенциите към съдийството, за каквито официално предупреден бе треньорът на домакините Дишан Керкез, а „бултрасите“ скандираха обиди към арбитъра Валентин Железов.

В 69-ата минута Ивелин Попов беше блокиран в пеналта, точно преди да стреля, докато малко по-късно капитанът на гостите Даниел Димов получи травма и бе заменен принудително.

С напредването на времето футболистите станаха още по-предпазливи в защита, което лиши зрителите на „Колежа“ от футболно зрелище, но пък в крайна сметка донесе по точка на двата отбора.

С нея Ботев (Пловдив) вече има 34, заемайки 9-о място, докато Черно море е с 55 – на 2 от втория ЦСКА и на 5 от лидера Лудогорец, който е с мач по-малко.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Ботев Пд: 1. Хидайет Ханкич, 5. Йонас Там, 7. Мохамед Брахими, 10. Ивелин Попов (к), 15. Джеймс Етоо, 16. Самюел Акере, 17. Николай Минков, 20. Антонио Перера, 31. Уме Емануел, 38. Константинос Балоянис, 79. Атанас Чернев;

Резерви: 32. Матвей Игонен, 4. Ехидже Укаки, 6. Дилан Мартенс, 14. Фаустас Степонавичус, 18. Димитър Папазов, 30. Лъчезар Балтанов, 40. Кристиан Нвачукву, 42. Ивайло Видев, 93. Георги Николов;

Треньор: Душан Керкез;

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 27. Даниел Димов (к), 71. Васил Панайотов, 5. Пабло Гарсия, 11. Илиан Илиев, 10. Мазир Сула, 86. Исмаил Иса;

Резерви: 84. Християн Славков, 16. Андреяс-Кристиан Калкан, 9. Атанас Илиев, 23. Едгар Пашеко, 17. Мартин Милушев, 32. Мартин Дичев, 39. Николай Златев, 4. Росен Стефанов, 99. Уеслен Жуниор;

Треньор: Илиан Илиев.