Черно море удари Левски, гони титлата по футзал

31-03-2024, 12:15

Novsport.com

"Моряците" изпуснаха разгром.

Черно море продължава отличното си представяне в Националната лига по футзал като победи и втория си конкурент за титлата Левски с 6:4. Преди това "моряците" ударха и шампиона Амиго Северозапад и продължават да мечтаят за трофея. От началото на сезона те имат само една загуба (1:4 от Левски) от 10 мача.

Двубоят във варненската зала "Владислав" започна много динамично и в първите 11 минути паднаха 3 гола. Черно море откри резултата с гол на украинската си звезда Дима Желчук в 3-та. Левски, обаче успя да изравни чрез Николай Иванов три минути по-късно. В 11-та "моряците" отново ликуваха като точен бе Веселин Геренски. До края на първото полувреме повече голове нямаше.

След почивката Левски успя за втори път да изравни резултата, като Никола Крумов вкара за 2:2 в 26-та минута. Веднага след това Черно море наложи тотално надмощие на терена и реши изхода на мача с 4 последователни гола, дело на Ивелин Кузманов (31 и 33 минути), Даниел Димов (35) и Дима Желчук (38). Последната минута на двубоя започна при резултат 6:2 за "моряците", но отпускане в техните редици позволи за броени секунди Левски да върне две попадения чрез Николай Иванов и Александър Асенов.

В друг мач от Националната лига по футзал Икономически университет (Варна) разгроми със 7:2 като домакин DXC Technology.

Днес от 12,00 часа във Варна ИУ посреща Левски, а от 14,00 е мачът Черно море - DXC Technology.

КЛАСИРАНЕ:

1. Амиго Северозапад 11 мача, 10 победи, 0 равни, 1 загуба, 30 точки, 67:23 голова разлика

2. Черно море 10, 9-0-1 27 точки, 55:22

3. Левски 10, 8-0-2 24 точки, 50:20

4. DXC Technology 12, 6-1-5 19 точки, 58:48

5. ССК "ИУ" 10, 4-2-4 14 точки, 38:41

6. ФК Русе 11, 4-1-6, 13 точки, 37:48

7. ЦСКА 12, 2-0-10, 6 точки, 30:63

8. ФК "Г" 14, 0-0-14 0 точки, 0:70