15-03-2024, 20:48

ПФК „Черно море“

"Моряците" прекъснаха серията без успех над "червените" след 2:1 на "Тича".

Черно море победи с 2:1 ЦСКА 1948 в мач от 25-ия кръг на efbet Лига.

Първата възможност дойде още във 2-ата минута. След страхотна комбинация между Сердюк и Талис украинецът остана очи в очи с Дюлгеров. Нападателят прокара топката покрай вратаря на домакините, но не успя да намери очертанията на вратата.

Само 2 минути по-късно обаче домакините откриха. Бирсент Карагарен опита да върне доста нескопосано към вратаря Маринов. Това позволи на Илиан Илиев да отнеме точно пред стража и да пусне подаване към Иса. Централният нападател безпроблемно вкара топката в опразнената врата и реализира за 1:0.

Малко след изтичането на половин час игра ЦСКА 1948 възстанови равенството. Талис намери Радослав Кирилов, който нагласи топката и с удар покрай Дани Мартин я прати в ъгъла на Иван Дюлгеров.

Девет минути след началото на втората част Мазир Сула можеше да отбележи изключително красив гол. Той пое, обърна се, и стреля от въздуха, но Петър Маринов показа отличен рефлекс и изби в корнер.

В 66-ата минута "моряците" отново поведоха в резултата. Черно море изпълни корнер и Исмаил Иса отправи удар с глава. Топката бе в обсега на Маринов, който обаче позволи тя да мине под плонжа му.

В 77-ата минута Кирилов пробва късмета си от далечно разстояние, но топката не бе насочена добре и попадна в ръцете на вратаря на домакините.

Стартови състави:

Черно море: 25. Иван Дюлгеров – 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов – 27. Даниел Димов (К), 71. Васил Панайотов – 11. Илиан Илиев-младши, 99. Уеслен Жуниор, 10. Мазир Сула – 86. Исмаил Иса.

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов – 15. Симеон Василев, 14. Теодор Иванов, 3. Росен Божилов, 9. Бирсент Карагарен – 39. Парвиз Умарбаев, 21. Емил Ценов – 8. Педриньо, 7. Талис, 10. Радослав Кирилов (К) – 25. Евгений Сердюк.