Черно море на върха след 2:1 над Ботев (Враца)

01-03-2024, 20:31

ПФК „Черно море“

Треньорът на гостите Христо Анев получи червен картон за оспорване на съдийските решения.

Черно море отново е на върха след домакинска победа с 2:1 над Ботев (Вр). Треньорът на гостите Христо Анев получи червен картон за оспорване на съдийските решения.

Атанас Илиев откри резултата в 41-ата минута от дузпа, а Меси Биатумусока си вкара автогол в 71-ата минута. Резервата Мирослав Маринов намали в 80-ата минута. Три минути преди края наставникът на гостите Христо Янев бе изгонен, след като се нахвърли върху четвъртия съдия Михаел Павлов.

Очаквано двубоят започна с по-активна игра на домакините, но в първите 10 минути ще се започни само едно разбъркване в наказателното поле на врачани, които с общи усилия се справиха. В 11-ата минута обаче агресивният Пабло Гарсия изпревари Браян Переа и нахлу в наказателното поле, но стражът на гостите Федерико Бариос изби в корнер. Четири минути по-късно вратарят на Черно море - Иван Дюлгеров закъсня с излизането си при центриране отдясно и това даде възможност на Браян Переа да стреля с глава. Ударът му обаче не се получи за радост на феновете на "моряците".

Нападателят на Черно море - Атанас Илиев опита удар в 22-ата минута с левия крак пред наказателното поле, но не успя да затрудни Федерико Бариос. Пет минути по-късно защитниците на домакините баха надиграни от Бубакар Траоре на десния фланг, който обаче бе спрян в наказателното поле от върналия се да помага Пабло Гарсия и Дюлгеров улови топката.

В 39-ата минута завърналият се в Черно море след 1007 дни - Илиан Илиев, спечели дузпа за своя отбор, след като бе спрян непозволено от Мартин Ачков в наказателното поле. Зад топката застана Атанас Илиев и с безкомпромисен удар откри резултата с осмия си гол от началото на сезона.

Домакините излязоха за второто полувреме с една промяна в състава - мястото на Мишаел Алвес бе заето от Едгар Пашеко. Първата възможност след почивката се откри пред Андреяс Калкан, който обаче стреля право в ръцете на Бариос в 53-ата минута. 11 минути след това капитанът на "моряците" Даниел Димов отклони с глава хубаво центриране на Калкан от корнер, но топката излезе в аут. Натискът на домакините ставаше все по-настойчив и положенията следваха едно след друго. Първо Атанас Илиев пропусна от отлична позиция, а в 68-ата минута Едгар Пашеко изскочи зад защитата и от непоследствена близост не успя да преодолее стража на гостите.

Логично се стигна и до второ попадение във вратата на Ботев Враца в 71-ата минута. Илиан Илиев-младши центрира от свободен удар, а при опита на Стефан Велев да изчисти топката, тя се отби в гърба на Меси Биатумусока и влезе в мрежата - 2:0.

Наставникът на гостите Христо Янев реагира с две нови смени и именно те върнаха надеждите поне за точка. В  80-ата минута Илкер Будинов от десния фланг центрира по земя успоредно на голлинията, където "забравеният" Мирослав Маринов засече на празна врата - 2:1.

ЧЕРНО МОРЕ - БОТЕВ ВР 2:1

1:0 Атанас Илиев 41-дузпа

2:0 Меси 71-автогол

2:1 Мирослав Маринов 80

Червен картон: Христо Янев 87

Черно Море: 25. Иван Дюлгеров, 27. Даниел Димов, 3. Живко Атанасов, 2. Цветомир Панов, 6. Виктор Попов, 5. Пабло Гарсия, 71. Васил Панайотов, 33. Мишаел, 16. Андреяс Калкан, 11. Илиан Илиев, 9. Атанас Илиев

Наставник: Илиан Илиев

Ботев Враца: 34. Федерико Бариос, 21. Бубакар Траоре, 19. Браян Переа, 29. Мартин Бачев, 13. Мартин Ачков, 77. Стефан Велев (К), 27. Меси Биатумусока, 11. ЛАсана Н'диайе, 8. Клери Сербер, 18. Диого Барбоса, 23. Браян Мендоса