Черно море победи Черноморец (Балчик) във втория спаринг за деня

07-02-2024, 17:25

ПФК "Черно море"

Варненци надвиха съперника от Втора лига с 1:0.

Черно море записа победа с 1:0 срещу Черноморец Балчик във втората си за деня контрола, играна на стадион „Тича“ във Варна. Проверката бе осма за тима на Илиан Илиев през зимната подготовка. Единствения гол в мача реализира Исмаил Иса в 14-ата минута.

По-рано през деня Черно море завърши 0:0 с Дунав Русе. В двете контроли не взеха участие капитанът Даниел Димов и Едгар Пашеко, които са с травми. И в двата мача днес Илиан Илиев използва доста юноши от дублиращия тим на „моряците“.

В 11-ата минута Васил Панайотов се озова на стрелкова позиция, но вратарят на Черноморец успя да улови.

В 14-ата минута Исмаил Иса получи в наказателното поле, копна излезлия да скъси страж Галин Григоров и с глава прати топката в мрежата за 1:0.

В 45-ата минута Исмаил Иса намери Уеслен Жуниор по фланга, който се опита да изведе сам срещу Вратаря Мартин Дичев, бранителят обаче не успя да си поведе добре топката и да завърши атаката.

Начало на второ полувреме. В 54-ата минута Черно море изпълни заучен непряк-свободен удар. Васил Панайотов подаде към Мазир Сула, който изведе Виктор Попов отдясно в наказателното поле, а той с едно центрира успоредно на вратата, където на скорост влизаше Исмаил Иса. Точно преди нападателят да засече топката обаче, бранител на тима от Балчик протегна крак и изби.

В 59-ата минута Велислав Василев замени Исмаил Иса. В 83-ата минута Кристо Яначков замени Николай Костадинов. В 85-ата минута Мартин Дичев отстъпи мястото си на Константин Грахльов. Толга Мюрвет замени Уеслен Жуниор.

Стартов състав на Черно море: Иван Дюлгеров, Виктор Попов, Живко Атанасов, Росен Стефанов, Мартин Дичев, Николай Златев, Уеслен Жуниор, Васил Панайотов, Николай Костадинов, Мазир Сула, Исмаил Иса.