Черно море започна със загуба в контролите

13-01-2024, 16:46

ПФК "Черно море"

Румънци надвиха „моряците“ с 2 гола за 2 минути.

Черно море допусна загуба в първата си контрола от зимната подготовка.

„Моряците“ отстъпиха с 0:2 пред румънския Фарул Констанца в мач, игран на базата в Овидиу.

Варненци стояха добре през целия двубой, но допуснаха два нелепи гола за две минути през втората част.

Черно море стартира по-добре срещата и до 5-ата минута успя да създаде две поредни опасности пред вратата на домакините. Първо Ники Златев проби отляво, напредна към пенала и стреля, но вратарят спаси. Веднага след това Мартин Милушев отправи удар от границата на наказателното поле, но отново стражът на Фарул се намеси подобаващо.

В 11-ата минута “моряците” изпуснаха 100-процентова ситуация. Алекс Фернандес постави началото на страхотна контраатака. Намери Сула, който се освободи и пусна към Милушев, който напредна сам срещу вратаря и подаде на Атанас Илиев в наказателното поле, а стражът на Черно море на празна врата прати топката над напречната греда.

До 30-ата минута „моряците“ диктуваха темпото на терена, но така и не успяваха да завършат подобаващо своите атаки. В 40-ата минута домакините създадоха добра контраатака, която завърши с удар по диагонала, но в аут.

Девет промени в състава на Черно море на почивката. В игра се появиха Християн Славков, Мартин Дичев, Влатка Дробаров, Васил Панайотов, Мишаел Алвес, Велислав Василев, Берк Бейхан, Едгар Пашеко и Исмаил Иса. Единствените, които останаха в игра от първото полувреме, са Виктор Попов и Росен Стефанов.

В 56-ата минута Фарул откри резлутата. Мартин Дичев фаулира футболист на домакините на границата на наказателното поле, а при изпълнението на пряк-свободен удар на Луис Мунтеано реализира за 1:0. Преди да влети в мрежата топката се отклони в стената и излъга вратаря Християн Славков. Само две минути по-късно Фарул отбеляза страхотен гол от 30 метра чрез Дамиен Дусаут за 2:0.

В 78-ата минута Росен Стефанов и Виктор Попов отстъпиха местата си на младите Георги Венциславов и Борис Стойков. В последните 10 минути на срещата домакините създадоха няколко добри ситуации, завършили с удари, които обаче не затрудниха Славков.

Стартов състав на Черно море: Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Росен Стефанов, Виктор Попов, Цветомир Панов, Пабло Гарсия, Алекс Фернандес, Мазир Сула, Мартин Милушев, Николай Златев, Атанас Илиев

Второ полувреме: Християн Славков, Мартин Дичев, Георги Венциславов, Влатка Дробаров, Васил Панайотов, Мишаел Алвес, Велислав Василев, Берк Бейхан, Едгар Пашеко, Исмаил Иса, Борис Стойков.