Историческо! Черно море е есенен шампион

09-12-2023, 16:55

ПФК "Черно море"

"Моряците" отново разбиха Славия.

Черно море пренаписа историята след победа с 3:0 над Славия в мач от ХХ кръг на efbet Лига. "Моряците" си гарантираха първото място за следващите два меесца напред и за пръв път в своята история ще посрещнат Нова година като лидер в класирането. Тимът на Илиан Илиев събра 45 точки през първия дял от шампионата. Новият разгром над "белите" дойде след две попадения на Алекс Фернандес, а героят на мача асистира и на Васил Панайотов за 3:0. По-рано през есента "зелено-белите" разбиха същия съперник с 5:1 насред София.

Мачът бе предвождан от красив жест преди първия съдийски сигнал, когато феновете на "Тича" засипаха с плюшени играчки терена около тъча като част от благотворителна кампания, която ще подпомогне деца в региона.

Двубоят започна с надмощие на домакините, а първата ситуация логично бе пред вратата на Светослав Вуцов. В 12-ата минута Алекс Фернандес бе намерен в наказателното поле, но последвалият удар бе спрян с шпагат от Виктор Генев.

Пет по-късно Васил Панайотов падна в наказателното поле на съперника, но реферът Георги Кабаков даде знак играта да продължи.

Резултатът бе открит в 25-ата минута, когато нова добра атака за "моряците" достигна до Алекс Фернандес, който без подготовка стреля в долния ляв ъгъл на Славия за 1:0.

В 33-ата минута дойде и отговорът на гостите. Отлична контраатака на столичани завари неподготвени "моряците", които бяха тръгнали напред, Галин Иванов намери непокрития Ертан Томбак, който остана очи в очи с Иван Дюлгеров, но последвалият удар бе париран от стража.

До края на първата част Славия разгърна още една контраатака, но последвалият удар на Емил Стоев бе твърде слаб.

Втората част започна болезнено за тима на Златомир Загорчич. В 57-ата минута Васил Панайотов отне топката, намери Пабло Гарсия, който продължи към Алекс Фернандес, а последвалият удар влетя в мрежата на Светослав Вуцов.

В 68-ата минута интригата окончателно приключи, след като Вуцов излезе неразчетено, Фернандес пък центрира пред вратарското поле, където Васил Панайотов с глава се разписа за 3:0.

Десет минути преди края Дюлгеров още веднъж се намеси блестящо, за да спре отличен пробив на Галин Иванов. Националният вратар се прояви още веднъж и минути преди края, когато парира удар на Владо Николов от фаул.

Черно море - Славия 3:0
1:0 Алекс Фернандес (25)
2:0 Алекс Фернандес (56)
3:0 Васил Панайотов (68)

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 19. Александър Василев, 27. Даниел Димов (К), 11. Алекс Фернандес, 5. Пабло Гарсия, 71. Васил Панайотов, 33. Мишаел Алвес, 86. Исмаил Иса

Резерви: 84. Християн Славков, 35. Арлинд Дакай, 9. Атанас Илиев, 29. Берх Бейхан, 23. Едгар Пашеко, 17. Мартин Милушев, 32. Мартин Дичев, 39. Николай Златев, 4. Росен Стефанов

Треньор: Илиан Илиев

Славия: 21. Светослав Вуцов – 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев – 27. Емил Мартинов, 17. Ерол Дост, 23. Денислав Александров, 33. Галин Иванов (К), 88. Тони Тасев (89' - 14. Роберто Райчев) – 9. Мартин Сораков

Резерви: 12. Николай Кръстев, 5. Велко Йеленкович, 10. Владимир Николов, 73. Иван Минчев, 71. Кристиян Стоянов, 93. Сибири Кейта, 14. Роберто Райчев

Треньор: Златомир Загорчич

Феновете на Черно море впечатлиха с красив жест преди първия съдийски сигнал на мача със Славия.

На стадион "Тича" стотици плюшени играчки полетяха към терена в момент, когато футболистите излизаха от тунела.

Подобна традиция от години има в Западна Европа, а целта е благотворителна.

Такъв бе и сегашният случай във Варна, тъй като играчките ще бъдат дарени на нуждаещите се деца в региона.

За целта голяма част от присъстващите на трибуните се бяха подготвили предварително.

Това е поредната благотворителна акция, която лидерът в Първа лига организира през сезона.