Черно море надигра, но потрепери срещу Крумовград (ВИДЕО)

27-11-2023, 09:15

Novsport.com

Гостите се върнаха до 2:3 от 0:3, Дюлгеров с решително спасяване.

Черно море надви с 3:2 Крумовград в интригуващ двубой от 18 кръг на efbet лига. На "Тича" "моряците" забиха и трите попадения преди да е изтекъл и час игра, но последвалото отпускане можеше да им коства скъпо, ако не бе веща намеса на Иван Дюлгеров в добавеното време. Алекс Фернандес реализира две попадения за "зелено-белите", а едно добави Васил Панайотов. Гостите се върнаха в срещата чрез резервата Димитър Тонев и Божидар Кацаров.

С победата тимът на Илиан Илиев остана плътно зад лидера ЦСКА в класирането. "Моряците" имат 39 точки, с две по-малко от "червените" надиграли трудно по същото време Етър в отложен мач.

Двубоят започна при отлични условия за игра предвид лошата обстановка в страната. Срещата започна равностойно без сериозни положения през първите 10 минути.

Това обаче се промени в 15-ата минута, когато "моряците" организираха перфектната атака, която премина през Мазир Сула, който продължи към Атанас Илиев, а нападателят намери Васил Панайотов на границата на наказателното поле, откъдето халфът стреля без подготовка в долния ляв ъгъл - 1:0.

В 19-ата минута Алекс Колев напредна дълбоко в половината на домакините, след което отправи удар, който обаче не затрудни Иван Дюлгеров.

Последваха напрегнати минути, в които не липсваха твърди влизания, но не и сериозни положения.

В 40-ата минута гостите бяха близо до изравняването, въпреки че ударът в гредата дойде след отиграване на бранителя на Черно море Влатко Дробаров, който се намеси несигурно и насочи топката към собствената си врата.

Точно преди почивката домакините удариха за втори път своя съперник. Алекс Фернандес се възползва от перфектния пас на Мазир Сула, който проби в наказателното поле на "сините" и пусна успореден на голлинията пас.

Втората част започна ударно за Черно море, с което интригата окончателно приключи. В 54-ата минута продължителна атака на "моряците" премина през Даниел Димов, който продължи към Алекс Фернандес, а последвалият удар от дистанция на бразилеца бе впечатляващ.

В 66-ата минута Крумовград все пак надигна глава, след като Димитър Тонев бе оставен да стреля от границата на наказателното поле, а ударът му намери левият ъгъл на Дюлгеров. Три минути преди края интригата оживя отново. Алекс Колев успя да стреля, топката срещна гредата, след което на празна врата капитанът Божидар Кацаров на празна врата намали на 2:3. В даденото от съдията Иво Андреев 4-минутно продължение, вратарят на домакините трябваше да се намеси решаващо още веднъж, за да спаси 3-те точки за Черно море.

Така Станислав Генчев продължава да търси първи успех начело на Крумовград, откакто пое отбора преди месец. Новакът в елита се смъкна до 11-а позиция и вече е опасно близо до зоната на изпадащите.

ЧЕРНО МОРЕ - КРУМОВГРАД 3:2
1:0 В. Панайотов (15)
2:0 А. Фернандес (44)
3:0 А. Фернандес (54)
3:1 Д. Тонев (66)
3:2 Б. Кацаров (87)

Черно море: 25 Иван Дюлгеров, 3 Живко Атанасов, 28 Влатко Дробаров, 6 Виктор Попов, 2 Цветомир Панов, 27 Даниел Димов, 71 Васил Панайотов, 5 Пабло Гарсия, 11 Алекс Фернандес ('86 Едгар Пачеко), 8 Мазир Сула ('78 Александър Василев), 9 Атанас Илиев

Треньор: Илиан Илиев

Крумовград: 21 Благой Макенджиев, 18 Клайдер Машедо, 72 Раян Сенхаджи, 91 Вячеслав Велев ('71 Китан Василев), 5 Матей Шимич, 44 Божидар Кацаров, 17 Патрик Луан ('71 Даниел Милянович), 10 Серкан Юсеин, 6 Джеферсон Манярес ('46 Джунейт Али), 13 Диего Рапосо ('56 Д. Тонев), 9 Александър Колев