Студенти от МУ- Варна триумфираха на лекоатлетически крос „Купа 8 декември“

14-11-2023, 10:37

live.varna.bg

Varnautre.bg

На второ място се класираха възпитаниците на ВВМУ „Никола Й. Вапцаров“.

Над 50 студенти от пет варненски Университета се включиха в лекоатлетическия крос, част от „Купа 8 декември“, който се проведе в Морската градина на град Варна.

При мъжете, които избягаха дистанцията от 2000 м., победител е студента от МУ „Проф. Д-р П. Стоянов“ Максим Михайлов с време 6,58 мин.

Второто място с време 7,03 мин. отново е за студент на МУ Петър Данов. Бронзовия медал отива при представителя на Технически университет-Варна Явор Чамов, който избяга разстоянието за 7,11 мин.

В бягането при нежния пол състезателките премериха сили на дистанция от 1000 метра, като класирането се подреди по следния начин:
1. Нина Станкова от МУ с време 3,10 мин.
2. Нели Николова от ИУ 3,42 мин.
3. Третото място отново за ВВМУ Яна Михайлова с време 3,43 мин.

На база индивидуалните резултати, комплексното класиране между университетите, придоби следния вид: