01-10-2023, 21:04

Novsport.com

Varnautre.bg

Варненци със 70:30 владение, но без удари.

Локомотив София завърши наравно 0:0 срещу Черно море в сблъсъка им от 12-ия кръг на efbet Лига. Варненци гледаха към върха при евентуален успех, но вместо това си тръгват само с точка от "Надежда".

"Моряците влязоха по-добре в мача - владееха повече топката и създаваха повече атаки. В 20-ата минута Мазир Сула стреля от дистанция, но не намери целта. В 38-ата минута Сула подаде към Атанас Илиев, който му върна топката, но французинът отново стреля неточно.

В 58-ата минута Карлос Франса се впусна в атака, но Влатко Дробаров с лекота му отне топката. Десет минути след това Виктор Попов навлезе в наказателното поле и центрира към Атанас Илиев, който стреля неточно с глава, но след това бе маркирана и засада.

В 66-ата минута Ивайло Найденов получи на границата на наказателното поле и отправи силен диагонален удар, но Дюлгеров изби в корнер, след който не последва нищо опасно за Черно море. Три минути по-късно Карлос Франса стреля директно от пряк свободен удар, Дюлгеров изпусна топката, но Красимир Станоев пропусна най-добрата ситуация от началото на мача.

В 80-ата минута Александър Василев центрира в наказателното поле, но Любенов улови топката. Пет минути преди края на мача футболистите на Локо Сф имаха претенции за игра с ръка на Арлинд Дакай.

Локо Сф - Черно море 0:0

Стартови състави:

Локомотив: 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 4. Диме Димов, 26. Красимир Милошев, 31. Красимир Станоев, 15. Лука Иванов, 5. Ив Нтанкеу, 10. Валентин Николов, 22. Ивайло Найденов, 98. Стив Траоре, 11. Карлос Франса;

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 27. Даниел Димов, 71. Васил Панайотов, 11. Алекс Фернандес, 23. Едгар Пашеко, 8. Мазир Сула, 9. Атанас Илиев.