На върха! Черно море би и във Враца

01-09-2023, 21:16

Novsport.com

"Моряците" изпуснаха разгром.

Черно море отново е лидер в Efbet Лига след труден, но заслужен успех над Ботев във Враца с 1:0. В отсъстнието на Матеус Машадо, продаден на Зулте Верегем, в герой за "моряците" се превърна Атанас Илиев. Бившият нападател на Асколи вкара от дузпа 11 минути преди края на редовното време край връх Околчица. Таранът реализира от дузпа, успявайки да поправи издънка на своя съотборник Пабло Гарсия, който пропусна от бялата точка през първата част.

Мачът започна с минута мълчание, а в 5-ата минута двубоят бе спрян, за да може публиката и футболистите на терена да подкрепят морално борещия се с онкологично заболяване треньор Петър Хубчев. Домакините започнаха агресивно мача, а разбъркване пред вратата на Иван Дюлгелов доведе до претенции за дузпа, които не бяха уважени от главния съдия. Ивайло Ненков все пак посочи бялата точка, но за фаул срещу Едгар Пашеко от Черно море. Зад топката застана Пабло Гарсия, чийто удар бе спасен от Рубио, а при последвалата добавка Живко Атанасов стреля крайно разочароващо в аут.

Отговорът на домакините дойде в средата на първата част, когато Момчил Цветанов се озова на ситуация, позволяваща му да стреля, но Дюлгелов се намеси решително. До края на полувремето двата тима не съзадоха нищо запомнящо се. След почивката ситуацията на терена с нищо не се промени. Четвърт час преди края Пашеко стреля от дъгата на наказателното поле, но техничното му изпълнение мина покрай целта, а врачани оцеляха.

Впечатлилият в този мач вратар Федерико Рубио спаси домакините отново след отразената дузпа. Вратарят изби тежък удар на Мазир Сула, а Исмаил Иса от няколко метра прати топката разочароващо високо над вратата. В 79-ата минута Ивайло Ненков отсъди втора дузпа за "моряците". Съдията видя нарушение срещу Исмаил Иса, дело на Стефан Велев, който закачи крака на бившия национал. Зад топката застана Атанас Илиев, който вкара, въпреки че вратарят улови ъгъла. До края тимът на Черно море изпусна още една ситуация, за да затвори срещата, на другата врата Иван Дюлгеров парира удар на Спас Георгиев. Така в крайна сметка Черно море удължи серията си без поражение от началото на сезона и превзе върха, където досега бе Локомотив Пд, "смърфовете" тепърва имат да играят своя мач от кръга.

Съставите:

Ботев Враца: 34. Федерико Рубио, 4. Луиз Соарес, 3. Мартин Кавдански-К, 28. Едуардо Кунде, 23. Браян Мендоса, 18. Диого Барбоса, 7. Момчил Цветанов, 77. Стефан Велев, 9. Даниел Генов, 19. Браян Переа, 14. Марко Мажуга

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 5. Пабло Гарсия, 71. Васил Панайотов-К, 8. Мазир Сула, 11. Алекс Фернандес, 23. Едгар Пашеко, 86. Исмаил Иса

Съдия: Ивайло Ненков