Спартак (Варна) се наложи над Марек (Дупница) с 4:0

28-08-2023, 00:05

Спартак (Варна)

Varnautre.bg

Върна се увереността и настроението в играта, заяви след срещата временният треньор на "Соколите" Васил Петров.

Спартак спечели най-убедителната победа от началото на сезона при завръщането на треньорския пост на Васил Петров. Соколите се наложиха с 4:0 над Марек за четвъртия си успех от кампанията и изпревариха съперника си в класирането. Феновете на тима отбелязаха подобаващо утрешния 105-и рожден ден на клуба с ефектна хореография и пироефекти. Соколите поведоха още с първата си атака. Във втората минута Дани Начев намери Виктор Митев и капитанът с удар извън наказателното полепрати топката неспасяемо в обратния ъгъл. В 19-а мин Ахмедов излезе на голова позиция, но ударът му бе блокиран. Минута след това Зехиров с глава прати топката край гредата. В 32-а мин гостите стигнаха до чисто положение, но вратарят Георгиев майсторски парира удара на Гогов от 10-ина метра. При поредната атака на спартаковци в 35-а мин Руменов нанесе опасен удар от воле, а вратарят изби.

Соколите започнаха вихрено и втората част с удари на Начев и Боев, а шут на Руменов отблизо бе блокиран. В 57-а мин Боев проби отляво, шутира в гредата и Ахмедов вкара в мрежата отбитата топка. На два пъти Митев застраши съперника. В заключителните минути Ахмедов два пъти бе извеждан зад защитата, първия път неуспешно потърси Руменов, а в 78-а мин изведе Ромееш за 3:0. В продължението след поредната атака и разбъркване крайния резултат оформи Хидает Хюсеин.

Спартак: 23 Георги Георгиев, 14 Ивей Ромееш, 81 Атанас Зехиров, 44 Ангел Грънчов, 6 Александър Цветков, 2 Велислав Боев, 5 Йоан Бауренски (Мариянов 61-а мин), 10 Румен Руменов (Хюсеин 88-мин), 45 Даниел Начев (Ангелов 61 мин), 11 Виктор Митев (к) (Нзи 83-а мин), 29 Ахмед Ахмедов (Сабри 83-мин)
Ст. треньор Васил Петров

Марек: 21 Константин Костадинов, 32 Александър Башлиев (Михалков 46-а мин), 5 Боян Стойнев, 18 Раиф Мурадов, 44 Христо Каймакански, 14 Александър Близнаков (к), 71 Димитър Илиев, 77 Милен Иванов, 88 Даниел Гогов (Владимиров 58-а мин), 94 Георги Божилов (Кючуков 53), 99 Любомир Костов (Йорданов 58)
Ст. Треньор Танчо Калпаков.

Радваме се, че победихме, при това категорично като създадохме много положения, коментира старши-треньорът на ФК „Спартак“ Васил Петров след успеха над Марек, който бе негово завръщане начело на тима. „Мисля, че при момчетата се върна увереността и настроението в играта, нещо на което акцентирахме в последните дни – уточни Петров. - Искахме да свалим напрежението, да не се говори само за резултати. Много е важно преди всичко да има спокойствие, да се следват принципите. Момчетата са натренирани, смятам, че е направена добра подготовка от Валентин Илиев и само трябваше да следваме каквото е заложено през седмицата. От нас се искаше да се вдигнем, да натиснем противника и да си свършим работата. Смятам, че го направихме.“