Българските грации спечелиха отборната титла на Световното по художествена гимнастика

26-08-2023, 13:30

rgvalencia2023.com

България ликува със златото 30 години по-късно, отново в Испания.

Състезателките на България спечелиха отборната титла на 40-ото Световно първенство по художествена гимнастика във Валенсия. Така тимът отново взема златото след пауза от 30 години.

Отборни шампионки на планетата станаха Боряна КалейнСтилияна Николова и Ева Брезалиева, които представиха страната в индивидуалната надпревара и ансамбъл жени в състав Женина Трашлиева, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Радина Томова. България събра 330.150 точки.

На второ място е Германия с 326.350 точки, а на трето Италия с 323.850 точки.

България спечели четири отличия от шампионата във Валенсия, след като Боряна Калейн взе сребърни медали на финалите на бухалки и на лента, а Стилияна Николова е бронзова медалистка на топка.