Спартак (Варна) загуби от Беласица като гост

20-08-2023, 23:29

ФК Спартак Варна

"Соколите" отстъпиха с 0:2.

Спартак (Варна) допусна загуба с 0:2 при гостуването си на Беласица (Петрич) в мач от шестия на Втора лига. Двубоят се проведе на Арена Симитли, където Беласица играе домакинските си срещи. И двете попадение за домакините реализира Запро Динев. Той откри още в 7-ата минута и покачи в 47-ата - при първата възможност в началото на втората част. Двата гола на Запро Динев срещу Спартак (Варна) го изстреляха начело в голмайсторската листа във втора лига с 5 точни попадения от началото на шампионата.

След поражението си в шестия кръг, "соколите" останаха на пета позиция във временното класиране с актив от 10 точки.

В следващия кръг Спартак ще приеме на своя стадион във Варна отбора на Марек (Дупница). Двубоят е на 27 август - неделя, от 19 часа.

Стартов състав: 23 Георги Георгиев, 4 Борислав Вакадинов, 44 Ангел Грънчов, 6 Александър Цветков, 2 Велислав Боев, 13 Георги Мариянов, 10 Румен Руменов, 18 Хидает Хюсеин, 14 Ивей Ромееш, 11 Виктор Митев (к), 31 Андриан Димитров

Резерви: 89 Никола Виденов, 3 Преслав Петров, 81 Атанас Зехиров, 5 Йоан Бауренски, 78 Айвън Ангелов, 45 Даниел Начев, 7 Евгений Илиев, 75 Йохан Нзи, 29 Ахмед Ахмедов