Черно море шокира и победи шампиона Лудогорец на Тича

20-08-2023, 23:18

ПФК "Черно море"

"Моряците" продължават с фантастичното си представяне в първенството.

Черно море постигна много престижна победа с 1:0 срещу шампиона Лудогорец в интересен мач от шестия кръг на efbet Лига.

"Моряците" стигнаха до успеха с гол в 56-ата минута, когато Цветомир Панов имаше пространство на лявото крило, нахлу в наказателното поле и с десния си крак прати топката в мрежата на "орлите". Във втората минута от добавеното време на мача Игор Пластун бе изгонен с директен червен картон за грубо нарушение срещу Матеус Машадо. Матиас Тисера пък бе изгонен малко след това с червен картон, докато бе на резервната скамейка.

С тази победа „моряците“ събраха 16 точки и така си върнаха първото място във временното класиране, където „орлите“ са на 7-а позиция.

Първото 100-процентово положение дойде в 10-ата минута, когато Бърнард Текпетей стреля от пряк свободен удар на 7-8 метра от границата на наказателното поле. Ганаецът шутира силно, топката се отби в топката на Александър Василев и промени траекторията си, но Иван Дюлгеров успя навреме да смени посоката си на движение и спаси.

Две минути по-късно Алекс Фернандес намери Мазир Сула в наказателното поле. Осмицата на домакините не поколеба и стреля по диагонала, но топката профуча покрай десния страничен стълб на Симон Слуга.

В следващите минути гостите бяха по-активни и тимът на Илиан Илиев трябваше да се защитава. Лудогорец обаче така и не успяваше да създаде чисти положения и постепенно темпото в мача спадна.

Секунди преди края на редовното време на първата част топката стигна до Атанас Илиев в наказателното поле, но шутът му бе блокиран.

Второто полувреме започна двуостро, като нито един от двата отбора не успяваше да вземе инициативата в първите 10 минути.

В 56-ата минута Черно море открадна една топка в половината на Лудогорец. Матеус Машадо намери Алекс Фернандес в центъра. Футболистът с №11 видя, че вляво от него има много свободно порстранство и пусна топката към Цветомир Панов. Той нахлу с нея в наказателното поле, където смени посоката и с десния си крак я прати в долния ляв ъгъл на Симон Слуга - 1:0 за Черно море!

След час игра Алекс Фернандес отмъкна топката от Сон и нахлу в наказателното поле от дясното крило. Последва съприкосновение с бранителя на Лудогорец, но съдиите прецениха, че няма основания да бъде отсъдена дузпа.

В 69-ата минута Машадо нахлу в наказателното поле вляво от вратата и направи прострелно центриране по земя. Топката обаче се отби в крака на Аслак Фон Витри и напусна очертанията на терена.

Десет минути преди края на редовното време Алекс Фернандес се промуши между двама футболисти на Лудогорец в наказателното поле. Топката стигна до Матеус Машадо, който стреля, но Слуга легна на земята и спаси.

Във втората минута на добавеното време капитанът на Лудогорец Игор Пластун бе изгонен с директен червен картон за грубо нарушение срещу Матеус Машадо. Това се случи, след като Радослав Гидженов се допита до ВАР.

След това настъпи караница между човек от щаба на Лудогорец и феновете на Черно море. Съдията се намеси, като се наложи да покаже червен картон и на Матиас Тисера.

До края на добавеното време, което бе доста повече от първоначално определените 5 минути, почти не се игра футбол, тъй като имаше много прекъсвания и така до повече голове не се стигна.

В следващия кръг Черно море ще  гостува на ЦСКА, като срещата на стадион „Българска армия“ е в събота (26 август). Лудогорец пък ще се изправи срещу Аякс в двубой от плейофите на Лига Европа в четвъртък (24 август) в Разград, където 3 дни по-късно „орлите“ приемат Берое.

Черно море – Лудогорец 1:0
1:0 Цветомир Панов 57

Стартови състави:

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 19. Александър Василев, 6. Виктор Попов, 71. Васил Панайотов (К), 8. Мазир Сула, 5. Пабло Гарсия, 11. Алекс Фернандес, 9. Атанас Илиев

Резерви: 84. Християн Славков, 4. Росен Стефанов, 39. Николай Златев, 7. Матеус Машадо, 32. Мартин Дичев, 86. Исмаил Иса, 23. Едгар Пашеко, 10. Велислав Василев, 35. Арлинд Дакай

Старши треньор: Илиан Илиев

Лудогорец: 12 . Симон Слуга, 8. Клод Гонсалвеш, 17. Сон, 22. Франко Русо, 30. Педро Нареси, 32. Игор Пластун (К), 37. Бернард Текпетей, 44. Марсел Хайстер, 64. Доминик Янков, 77. Кайо Видал, 99. Руан Секо

Резерви: 1. Серджио Падт, 5. Георги Терзиев, 6. Якуб Пиотровски, 7. Рик Джонатан, 10. Матиас Тисера, 11. Кирил Десподов, 16. Аслак Фон Витри, 82. Иван Йорданов, 90. Спас Делев

Старши треньор: Ивайло Петев