Дубалът на Черно море с победа в Силистра

20-08-2023, 10:46

Varnautre.bg

„Моряците“, водени от Иван Николов, надиграха като гости с 4:1 Доростол Силистра в мач от 2-рия кръг на шампионата.

Дублиращият отбор на Черно море записа втора поредна победа в Трета Североизточна лига. „Моряците“, водени от Иван Николов, надиграха като гости с 4:1 Доростол Силистра в мач от 2-рия кръг на шампионата.

Варненци стартираха добре двубоя и още в 15-ата минута Берк Бейхан опита удар, но се получи нещо като подаване за Кристо Яначков, който овладя топката с груб към вратата, обърна се и с много силен удар я вкара в мрежата за 1:0. В 42-рата минута домакините изравниха. След центриране отляво, бранителят на Черно море Георги Венциславов отклони топката и тя влезе в собствената му врата – 1:1.

В 70-ата минута след многоходова атака, топката стигна до Димитър Ковачев, който изведе Толга Мюрвет и последният я насочи в горния десен ъгъл за 2:1. В 84-ата минута Кристо Яначков вкара за 3:1 след самостоятелна акция и прецизен удар в горния десен ъгъл. В 88-ата минута Дейвид Луканов подаде към Мартин Банев, който с техничен удар оформи крайното 4:1 за Черно море. Димитър Ковачев пък удари греда.

В следващия кръг Черно море приема градския съперник Спартак Варна. Мачът е в сряда, 23 август от 18 часа на стадион „Тича“.

Съставът на Черно море: Денислав Стойчев, Петър Маринов, Константин Грахльов, Димитър Ковачев, Георги Венциславов, Борис Стойков, Пламен Аршев, Берк Бейхан, Николай Костадинов, Толга Мюрвет, Кристо Яначков (Георги Ненов, Георги Пасков, Димитър Павлу, Кристиян Иванов, Дейвид Луканов, Мартин Банев, Александър Киров, Радослав Петров, Денис Корсо).