ФК „Спартак“ Варна се наложи над Бдин

13-08-2023, 23:24

ФК Спартак Варна

"Соколите" спечелиха трета победа от началото на сезона във Втора лига.

ФК Спартак Варна спечели трета победа от началото на сезона във Втора лига. "Соколите" се наложиха с 1:0 над Бдин пред своята публика. Спартак имаше игрово предимство през първата част. Ромееш, Начев и Ахмедов излязоха на позиция още до 15-а мин като най-опасен бе ударът на Ахмедов с глава близко над вратата. Грънчов с глава стреля в аут в 28-а мин.

За гостите Ушагелов на 2 пъти се измъкна зад защитата на соколите, но Георгиев парира удара му, а след това нападателят стреля в аут. Предимството на Спартак даде резултат в продължението на първото полувреме. Георги Мариянов откри резултата в първата минута на добавеното време като насочи топката в мрежата с глава след центриране на Виктор Митев.

Натискът на Спартак продължи и през втората част. В 61-а мин Ахмедов засече отблизо центриране, но вратарят изби. В 69-а мин Ромееш стреля от воле в аут. Андриан Димитров в продължението шутира във вратаря.

ФК „Спартак“ Варна: 23 Георги Георгиев, 81 Атанас Зехиров, 44 Ангел Грънчов, 6 Александър Цветков, 11 Виктор Митев (к), 13 Георги Мариянов, 45 Даниел Начев (57-a мин Йоан Бауренски), 78 Айвън Ангелов (84-а мин Хидает Хюсеин), 14 Ивей Ромееш, 29 Ахмед Ахмедов (67-а мин Андриан Димитров, 7 Евгений Илиев (46-а мин 75 Йохан Нзи)
Ст. треньор Валентин Илиев

ОФК „Бдин“ Видин: 33 Иван Василев, 14 Георги Иванов, 4 Николай Дичев, 2 Даниел Стоянов (К.Цветков 82), 5 Ивайло Иванов (к), 6 Владимир Айтов (67- мин Стойков), 15 Кристиан Коцов (84-а мин Цветков), 16 Радослав Захариев (46-а Соколов), 17 Винисиус Белоти, 10 Цветомир Тодоров, 23 Тома Ушагелов (72-а мин Лашков)
Резерви 13 Мартин Цветанов, 9 Валдемар Лашков, 24 Александър Соколов, 22 Николай Боянов, 7 Николай Цветков, 18 Стойчо Стойков, 19 Роберто Росенов, 3 Кристиян Вълков, 8 Калоян Цветков