Черно море прегази Славия с 5:1

12-08-2023, 23:00

"Моряците" са лидери в Efbet лига.

Черно море прегази Славия с 5:1 при гостуването си от 5-ия кръг на efbet Лига. "Моряците" не срещнаха трудности в Овча купел и надвиха "белите", които завършиха мача с човек по-малко. Успехът прати варненци отново на върха заедно с Локо Пловдив с по 13 точки. Отборът на Илиан Илиев, обаче е лидер заради повече вкарани голове при равна голова разлика +8.

Двубоят на стадион "Александър Шаламанов" започна с непростима грешка на домакините. При изнасянето на топката Венцислав Керчев направи "подарък" на съперника. Той опита да върне топката към Николай Кръстев, но подаването му бе слабо и топката бе открадната от Матеус Машадо. 20-годишният бразилец овладя топката, нахлу в наказателното поле и я прати в мрежата на безпомощния Кръстев - 1:0 за "моряците".

Славия направи нов "подарък" на тима на Илиан Илиев в 22-ата минута. Кристиян Стоянов бе притиснат от Мазир Сула и опита да върне към защитата, но вместо това топката се озова в Матеус Машадо. Той пусна топката наляво към Александър Василев, който взеле в наказателното поле и стреля. Кръстев спаси, но топката стигна до Машадо, който не се поколеба и с удар с десния крак вкара втория си гол в мача.

В 37-ата минута една атака на Славия завърши с гол в мрежата на Иван Дюлгеров. Иван Минчев намери Галин Иванов вляво от вратата. Той центрира остро във вратарското поле, където Виктор Генев с бедрото си засече топката в мрежата. Попадението бе преразглеждано с ВАР, но бе преценено, че няма основания голът да не бъде зачетен и така Славия намали пасива си спрямо Черно море.

Две минути след това Дюлгеров реагира добре при бомбен удар от дистанция на Иван Минчев с левия крак. До края на първото полувреме повече голове нямаше и така Черно море се прибра с гол аванс на почивката в квартал "Овча купел".

"Моряците" започнаха вихрено второто полувреме, като още преди изтичането на 60 секунди вратарят на Славия трябваше да спасява удар на Алекс Фернандес. В 47-ата минута Мазир Сула центрира добре в наказателното поле, откъдето Живко Атанасов стреля с глава, но топката рикошира в напречната греда.

След час игра Георги Кабаков бе извикан да гледа с ВАР повторение на конакт между Виктор Генев и Машадо в наказателното поле на Славия. Първоначално той сигнализира, че няма дузпа, но след преразглеждане на ситуацията посочи бялата точка - дузпа за варненци.

Зад топката застана Пабло Гарсия, който безпроблемно парти топката в мрежата на Николай Кръстев. В следващите минути играта се успокои, а по-чистите положения бяха за "белите", но Славия не успяваше да преодолее бранителите на Черно море.

Ситуацията за домакините стана невъзможна в 86-ата минута, когато Иван Минчев фаулира грубо Мазир Сула и получи жълт картон, който бе втори за него и така полузащитникът остави своя тим с човек по-малко на терена.

Секунди преди края на редовното време Арлинд Дакай намери Алекс Фернандес на границата на наказателното поле. Там единайската в състава на гостите си нагласи топката на левия крак и с удар извън наказателното поле остави безсилен стража на "белите", а в шестата минута на добавеното време Исмаил Иса оформи крайното 1:5.

Славия - Черно море 1:5