Екшън на "Тича" : Черно море пречупи храбър Етър

04-08-2023, 21:11

"Моряците" са начело в Efbet лига.

Черно море постигна трудна, но сладка победа! На "Тича" "моряците" на Илиан Илиев срещнаха изключително мобилизиран и храбър отбор на Етър. "Виолетовите" поведоха в резултата с гол на Кольо Станев в 48-та минута и пропуснаха и други добри възможности за гол. Черно море се вдигна на щурм, отправи почти 20 удара към вратата на гостите и стигна до обрат с попадения на Живко Атанасов и резервата Едгар Пачеко. "Моряците" излязоха начело в класирането на Efbet лига с актив от 10 точки. Етър остава последен, без спечелена точка.

Първият удар към една от двете врати беше в 10-ата минута. Мартин Тошев опита амбициозно изпълнение от далечна дистанция, с което да изненада Иван Дюлгеров, но ударът му беше безкрайно неточен. В 14-ата минута топката не беше изчистена добре от защитата на гостите и стигна до Александър Василев. Левият защитник отправи удар от над 20 метра, като топката премина покрай вратата на Мартин Величков.

Три минути по-късно "моряците" бяха близо до гол. Александър Василев центрира от пряк свободен удар, а в наказателното поле Живко Атанасов надскочи всички и отправи удар с глава, който мина опасно над вратата. В 22-ата минута Велислав Василв получи отдясно, справи се с Крум Стоянов и навлезе в наказателното поле, където опита остър пас, но след намесата на Мариян Иванов топката излезе в корнер.

Шест минути по-късно варненци пропуснаха нова добра възможност за гол. Домакините организираха опаста атака отляво, където Алекс Фернандес подаде към Василев, а той намери Мазир Сула на границата на наказателното поле. Алжирецът потърси далечния ъгъл, но топката профуча опасно покрай вратата. В 32-ата минута Кольо Станев получи отличен диагонален пас отдясно, който го изведе сам срещу вратаря. Фланговият футболист навлезе в наказателното поле и опита удар от малък ъгъл, с който не затрудни Иван Дюлгеров.

Малко по-късно Василев опита амбициозен удар от далечната дистанция, който мина високо над вратата. В 40-ата минута "болярите" пропуснаха на два пъти да стигнат до попадение. Станев проби отдясно и направи двойно с Мартин Тошев, като се измъкна от защитата и подаде към Шахредин Букхолда, който от 2-3 метра удари гредата. Топката се озова в Димо Бакалов, но ветеранът от границата на наказателното поле стреля над вратата.

Малко след това Станев центрира в наказателното поле, където Букхолда опита удар от въздуха, но над вратата. Черно море отговори с опасен удар на Велислав Василев. Крилото получи от Сула в наказателното поле, справи се с Крум Стоянов и шутира, но топката мина опасно покрай вратата.

Преди подновяването на играта Атанас Илиев влезе на мястото на Алекс Фернандес. Това обаче не се отрази особено на играта на варненци, който допуснаха гол в 48-ата минута. Тогава гостите подеха атака през центъра. Букхолда напредна и пусна към непокрития отдясно в наказателното поле Кольо Станев. Фланговият футболист без да се бави насочи топката в далечния ъгъл, а Дюлгеров нямаше как да реагира - 0:1. Това беше и първи гол за "болярите" след завръщането им в елита.

В 58-ата минута Мартин Величков изби коварно центриране на Мазир Сула към Атанас Илиев. Топката се озова в Александър Василев, който шутира от около 15 метра, но прати кълбото покрай вратата. "Моряците" продължиха да натискат след попадението в тяхната врата. След час игра топката стигна до Матеус на далечната греда след центриране отляво. Бразилецът мигновено отправи удар, но над вратата. В 66-ата минута Сула получи от Александър Василев и от около точката за изпълнение на дузпа потърси долния ляв ъгъл, но топката мина на сантиметри от гредата.

Домакините продължиха да търсят изравнителен гол и в 69-ата минута удар на Атанас Илиев с глава беше блокиран и топката излезе в корнер. След неговото изпълнение Александър Василев центрира в наказателното поле, където Атанас Илиев отправи удар с глава, който Величков успя да избие. Топката обаче се озова в Живко Атанасов, който от няколко метра реализира за 1:1.

В 73-ата минута "моряците" можеше да направят и пълен обрат. Тогава Виктор Попов центрира в наказателното поле, където Сула отправи удар с глава, който мина опасно над вратата. Малко след това шут на Атанас Илиев мина над вратата. В 76-ата минута и Исмаил Иса се отличи с пропуск. Нападателят получи пас отляво, навлезе в наказателното поле и опита диагонален удар, който премина покрай вратата.

В 82-ата минута Владислав Найденов центрира отдясно, а Денислав Ангелов отправи силен удар от движение, който профуча покрай вратата. Минута по-късно Черно море стигна до втори гол. Домакините развиха много бързо атаката си, като топката се озова в Александър Василев отляво. Крайният защитник центрира в наказателното поле, където резервата Едгар Пашеко връхлиташе и със силен удар направи безпомощен Мартин Величков.

В 89-ата минута Етър поиска дузпа, след като Крум Стоянов центрира в наказателното поле, където Денислав Ангелов прескочи топката, а Николай Янков падна в наказателното поле след съприкосновение с Даниел Димов и Живко Атанасов. Повторенията обаче по

Черно море - Етър 2:1

0:1 Кольо Станев (48)

1:1 Живко Атанасов (70)

2:1 Едгар Пашеко (83)

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 4. Росен Стефанов, 6. Виктор Попов, 19. Александър Василев, 71. Васил Панайотов /к/, 10. Велислав Василев (63 - 39. Николай Златев), 8. Мазир Сула (76 - 23. Едгар Пашеко), 5. Пабло Алварес, 11. Алекс Фернандес (46 - 9. Атанас Илиев), 7. Матеус Машадо (63 - 86. Исмаил Иса)

Резерви: 84. Християн Славков, 35. Арлинд Дакай, 27. Даниел Димов, 23. Едгар Пашеко, 86. Исмаил Иса, 32. Мартин Дичев, 39. Николай Златев, 9. Атанас Илиев

Треньор: Илиан Илиев

Етър: 22. Мартин Величков, 2. Валери Христов (77 - 11. Илкер Будинов (80 - 38. Владислав Найденов), 7. Кольо Станев, 25. Крум Стоянов /к/, 70. Димо Бакалов (77 - 28. Николай Янков), 6. Пламен Димов, 24. Шахредин Букхолда (63 - 4. Георги Александров), 29. Янко Ангелов, 8. Мартин Моран, 9. Мартин Тошев (77 - 10. Денислав Ангелов), 26. Мариян Иванов

Резерви: 12. Дамян Христов, 10. Денислав Ангелов, 28. Николай Янков, 77. Мартин Николов, 11. Илкер Будинов, 14. Ивайло Димитров, 38. Владислав Найденов, 4. Георги Александров, 19. Хавиер Бетегон

Треньор: Емануел Луканов

Ж.к.: Васил Панайотов, Мазир Сула (Черно море); Мартин Моран, Крум Стоянов (Етър)

Съдия: Никола Попов

Стадион: "Тича", Варна