По пътя на победата: Черно море удари Хебър с 1:0

23-07-2023, 21:09

Черно море

Два отменени гола и греда за "моряците".

Черно море победи Хебър с 1:0 и записа първа победа за сезона в Efbet лига. "Моряците" имаха превъзходство през целия мач и логично спечелиха, а тимът на Любо Пенев така и не отправи точен удар в очертанията на вратата. Два гола на Черно море правилно бяха отменени заради засади, а удар на Алекс Фернандес срещна гредата

Преди началото на срещата футболистите на Черно море поднесоха цветя по повод кончината на един от своите фенове Венелин Цолов. Треньорът на "моряците" Илиан Илиев пък получи наградата си за най-добър треньор в елита през миналия сезон.

Двубоят започна с домакински натиск, като на два пъти Атанас Илиев се размина с центрирания в наказателното поле. В 7-ата минута гол на нападателя беше отменен заради засада. Илиев получи пас на точката за изпълнение на дузпа от Мазир Сула и прати топката във вратата на Петър Дебърлиев, но страничният съдия вдигна флага, а ВАР потвърди решението му.

В 15-ата минута Илиев беше оставен абсолютно сам в наказателното поле. Нападателят получи центриране от Александър Василев, но отправи удар с глава над вратата. Малко след това Мазир Сула отне топката от Георги Вълчев, което позволи на варненци да организират опасна контраатака. Матеус Машадо напредна с топката и стигна до наказателното поле, но там опитът му за извеждащ удар към Илиев беше лош. Минута след това шут на Васил Панайотов от далечна дистанция мина над вратата.

В 29-ата минута Черно море получи право да изпълни пряк свободен удар отдясно. Александър Василев центрира в наказателното поле, където Атанас Илиев отправи удар с глава от трудна позиция, но Дебърлиев улови.

В 32-ата минута логичното се случи и Черно море поведе. Илиев успя да се измъкне от засадата и получи страхотен извеждащ пас от дълбочина от Алекс Фернандес. Дебърлиев излезе в опит да пресече подаването почти до границата на наказателното поле. Вратарят удари топката в крака на Илиев, а след това кълбото се озова в мрежата за 1:0.

В началото на второто полувреме промяна в играта на Хебър нямаше и Черно море продължи да владее топката в големи периоди от мача. В 56-ата минута още един гол на Черно море беше отменен. Васил Попов се беше оказал на върха на атаката на своя отбор и получи пас зад отбраната, след което подаде към Атанас Илиев, а той прати топката във вратата. Голът обаче не беше зачетен заради засада.

В 64-ата минута "моряците" бяха близо до втори гол. Матеус Машадо проби отдясно и видя на далечната греда Алекс Фернандес. Бразилецът отправи удар от воле от малък ъгъл, но топката срещна горната греда. Малко след това Мазир Сула опита удар от границата на наказателното поле, след като получи топката от Александър Василев, но Дебърлив се справи.

В 68-ата минута нападателят на гостите Георги Николов трябваше да бъде заменен принудително, след като получи удар в главата, а на неговото място се появи Богомил Божуркин. В 76-ата минута Атанас Илиев отправи удар от малък ъгъл, който мина над вратата, а в ситуацията нападателят получи контузия и беше заменен от Исмаил Иса.

Пет минути след това Сула демонстрира страхотната си техника, справи се с двама съперници и отправи удар от около 17 метра, но не затрудни вратаря на гостите. Минута по-късно Иса проби отляво, навлезе в наказателното поле и центрира, но Матеус Машадо беше блокиран. Топката обаче се озова в Иса, който отправи удар с глава, но Дебърлиев се намеси.

В 86-ата минута "моряците" получиха право да изпълнят пряк свободен удар пред наказателното поле. Алекс Фернандес вдигна топката над стената, но и над вратата. В продължението на мача Алекс Фернандес пресече пас към Жоао Сеско почти на центъра. Бразилецът опита да изненада излезлия напред Дебърлиев, но освен вратаря, прехвърли и вратата.

Черно море - Хебър 1:0

1:0 Атанас Илиев (32)

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 27. Даниел Димов /к/, 3. Живко Атанасов, 6. Виктор Попов, 19. Александър Василев, 71. Васил Панайотов, 5. Пабло Гарсия (76 - 35. Арлинд Дакай), 7. Матеус Машадо (88 - 39. Николай Златев), 8. Мазир Сула (88 - 2. Цветомир Панов), 9. Атанас Илиев (79 - 86. Исмаил Иса), 11. Алекс Фернандес

Резерви: 84. Християн Славков, 35. Арлинд Дакай, 10. Велислав Василев, 28. Влатко Дробаров, 23. Едгар Пашеко, 86. Исмаил Иса, 39. Николай Златев, 4. Росен Стефанов, 2. Цветомир Панов

Треньор: Илиан Илиев

Хебър: 1. Петър Дебърлиев /к/, 43. Жоао Сеско, 5. Мартин Михайлов, 27. Роберт Мазан, 7. Георги Вълчев, 44. Николай Николаев. 8. Карлос Охене (61 - 84. Стилиян Тисовски), 10. Александър Бастунов, 77. Октай Хамдиев, 9. Георги Николов (68 - 3. Богомил Божуркин), 11. Атанас Кабов (61 - 17. Николас Пенев)

Резерви: 88. Мартин Янков, 32. Матвей Игонен, 13. Архан Исуф, 3. Богомил Божуркин, 17. Николас Пенев, 84. Стилиян Тисовски, 99. Кристиян Янакиев, 18. Петър Димитров, 23. Сашо Лебанов

Треньор: Любослав Пенев

Ж.к.: Карлос Охене, Мартин Михайлов (Хебър)

Съдия: Георги Давидов

Стадион: "Тича"