Лудогорец обърна Черно море за Купата

26-04-2023, 09:34

кадър

Varnautre.bg

Лудогорец спечели след обрат до 2:1 гостуването си на Черно море в първия полуфинален сблъсък от турнира за Купата на България.

И трите попадения на стадион „Тича“ във Варна паднаха през първото полувреме, в рамките на 20-ина минути.

В 13-ата Алекс Фернандес откри за домакините след добавка, ала в 18-ата и Нонато от гостите направи такава за 1:1.

Централният защитник Игор Пластун пък вкара за 2:1 в 34-ата минута, докато в 82-ата „моряците“ останаха с човек по-малко заради директен червен картон на Стефан Велев.

Така разградчани записаха 7-ма поредна победа след завръщането на Ивайло Петев и взеха ценен аванс преди реванша на 11 май, а същевременно натрупаха самочувствие за предстоящия в неделя пряк сблъсък за първото място в efbet Лига с ЦСКА.

Гостите отправиха първия точен удар в срещата още в 150-ата секунда, когато Нонато стреля, но вратарят Дюлгеров спаси.

Стражът не трепна и малко по-късно, когато остана очи в очи с Кирил Десподов и отрази с крак изстрела на национала, който пропусна отлична възможност.

Фатална за гостите се оказа 13-ата минута, защото Черно море откри резултата. Александър Василев стреля силно от дистанция и възстановилият се навреме резервен вратар на гостите Симон Слуга се намеси. Топката обаче попадна у Алекс Фернандес и той отблизо не сгреши – 1:0.

Този резултат се задържа по-малко от 5 минути, тъй като в 18-ата Лудогорец изравни от сходна ситуация. Дюлгеров спаси удар на Десподов, но при добавката Нонато възстанови статуквото – 1:1.

Шампионите направиха обрата пълен в 34-ата минута, когато Десподов центрира от свободен удар, а защитата на домакините остави непокрит Игор Пластун и защитникът не остави шансове на вратаря – 2:1.

Малко преди почивката Тисера от Лудогорец бе изведен добре, ала разочарова с удара и така почивката дойде при резултат 2:1 за „орлите“, докато дъждът във Варна се бе усилил доста.

Второто полувреме започна с основателни претенции за дузпа на домакините, след нарушение на Пластун в наказателното поле, но Волен Чинков и помощниците му не ги уважиха.

След това пък ВАР се намеси при съмнения за игра с ръка в наказателното поле на Черно море, ала отново не бе отсъдена дузпа.

Последваха двойни смени и в двата отбора, както и доста нарушения, които доведоха до накъсване на играта и липса на чисти голови положения.

Твърдите влизания зачестиха, което доведе и до картони, а в 82-ата минута директен червен получи Стефан Велев.

Заради грубо влизане в краката на откъсващия се Кайо Видал опитният халф беше изгонен и така Черно море остана с човек по-малко.

Лудогорец натисна в опит да се възползва от численото си предимство, ала не успя да стигне до трети гол и така срещата приключи при резултат 2:1.

ЧЕРНО МОРЕ – ЛУДОГОРЕЦ 1:2
1:0 Алекс Фернандес (13)
1:1 Нонато (18)
1:2 Игор Пластун (34)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 19. Александър Василев, 6. Виктор Попов, 71. Васил Панайотов (к), 77. Стефан Велев, 39. Николай Златев, 23. Едгар Франко Пашеко, 11. Алекс Фернандес, 9. Атанас Илиев;

Треньор: Илиан Илиев;

ЛУДОГОРЕЦ: 12. Симон Слуга, 2. Гонзало Гордон-Пипа, 5. Георги Терзиев, 6. Якуб Пиотровски, 8. Клод Гонсалвеш, 10. Матиас Тисера, 11. Кирил Десподов (к), 16. Фон Витри, 20. Нонато, 32. Игор Пластун, 77. Кайо Видал;

Треньор: Ивайло Петев.