Спартак (Варна) с важна победа във Втора лига

25-04-2022, 17:04

"Соколите" надделяха като домакини над Миньор (Перник) с 2:0

Спартак (Варна) и Миньор (Перник) завършиха при резултат 2:0 в мач от 33-тия кръг на Втора лига. Георги Чукалов откри резултата в 19-ата минута, а Иван Колев удвои в 76-ата.

Срещата започна с натиск от страна на домакините, които успяха да създадат няколко опасности пред вратата на Никола Виденов. На два пъти имаха възможност да отбележат чрез Георги Бабалиев и Даниел Начев. Георги Бабалиев направи точен пас отляво, но Виденов отрази. След това обаче Даниел Начев успя да подаде в краката на Георги Чукалов, който откри резултата в полза на „соколите” за 1:0.

Второто полувреме започна вяло. Повече динамика в играта показаха домакините. В средата на вторите 45 минути Божидар Васев от Миньор получи втори жълт картон за закъсняла интервенция в средата на терена, с което остави отбора си с човек по-малко.

Георги Бабалиев имаш възможност да стреля от далечно разстояние към вратата на Миньор, но ударът му прелетя високо над вратата. Влезлият като резерва Иван Колев бе безмилостен в 76-тата минута, когато от близка дистанция удвои преднината за “соколите” за 2:0.

Минути след попадението Иван Колев падна в наказателното поле, но според главния рефер Георги Иванов нямаше нарушение.

След тази важна победата над “чуковете”, “соколите” заемат второ място във Втора лига с актив от 62т. Временно водач е отборът на Септември (Сф) с 62т., а Етър е трети с 59т.

На 1 май е следващата среща на варненци, които ще гостуват на “болярите” от Велико Търново в дербито на 34-ия кръг на Втора футболна лига.

Стартовите състави:

Спартак (Варна): 21. Дичевски, 2. Боев, 3. Ибрям, 6. Луго, 19. Борисов, 14. Любомиров, 13. Исуф, 45. Начев, 7. Бабалиев, 11. Митев, 71. Чукалов.

Миньор (Перник): 99. Виденов, 20. А. Васев, 3. Славчев, 24. Купенов, 14. Садула, 15. Ценов, 19. Казаков, 30. Б. Васев, 13. Бонев, 22. Ив. Иванов, 7. Йосифов.

Главен съдия на мача Георги Иванов (София) и асистенти Андрей Николов и Дарин Иванов (София). Четвърти съдия – Станимир Тодоров (Габрово). БФС Делегат: Валентин Вълчев (Търговище), съдийски наблюдател – Стоян Вътев (Бургас).