Спартак (Варна) с изненадващо реми при гостуването си в Габрово

16-04-2022, 17:37

Виктор Митев от воле откри за "соколите" в 59-ата минута, 20 минути по-късно Тони Иванов изравни, оставен сам срещу вратаря Дичевски

Спартак Варна завърши 1:1 при гостуването си на Янтра в Габрово в мач от 32-рия кръг на Втора футболна лига.

Здрава битка на стадион „Христо Ботев” в Габрово и динамично първо полувреме. Домакините по-често владееха коженото кълбо, но до гол така и не се стигна през първите 45 минути. Не така стояха нещата през втората част, в която „соколите” започнаха с атакуващ футбол още в първите минути. Виктор Митев успя да даде аванс на своя отбор в 59-та минута след прекрасен пас на Даниел Начев, реализиран от Митев във вратата на Янтра. В края на второто полувреме, в 80-та минута Тони Иванов за Янтра върна гол във вратата на Дичевски за 1:1.

Първата интересна ситауция в двубоя се откри в 5-та минута пред вратата на гостите. Петър Казаков центрира от фаул в наказателното поле, където топката намери главата на Преслав Петров, но той не бе точен.

Опитният халф на Янтра Даниел Гаджев остана непокрит от защитата на „соколите” в 19-та минута и отправи шут от далечна дистанция. Топката обаче нацели горната греда. Последва контраатака за гостите от Варна в 25-та минута, което бе и единственото по-сериозно положение за „соколите”. Защитата на Янтра успя да осуети тази акция.

В 38-ата минута Мехмед Сабри отправи удар с десния крак, но опитът му не попадна във вратата. Секунди по-късно отново деветката на гостите бе в центъра на събитията. Той изведе Георги Бабалиев на добра позиция, но атакуващият футболист шутира право в тялото на стража Цинцарски.

Мехмед Сабри от Спартак получи контузи в края на първата част и бе принудително сменен от Георги Чукалов.

В продълженията на първата част Тони Иванов също пробва своя късмет, но Иван Дичевски се справи със ситуацията без никакви проблеми.

В 59-ата минута “соколите” организираха добра атака, завършила с отличен пробив и перфектно центриране на Даниел Начев към Виктор Митев, който с воле разстреля стража на Янтра за 0:1.

След гола домакините вдигнаха темпото и показаха по-добра игра, като заслужено в 79-ата минута Тони Иванов изравни резултата, след като остана сам пред Иван Дичевски и без проблеми вкара. Отговорът на “соколите” не закъсня. Първо Ибрям Ибрахим пропусна чисто голово положение, а малко по-късно и Веселин Любомиров не успя да върне преднината на своя отбор.

Секунди преди края на сблъсъка Ивайло Иванов шутира с левия крак по земя, но вратарят на “соколите” се намеси на ниво. Това бе и последната интересна ситуация на стадиона в Габрово.

По този начин Спартак (Варна) се качи на върха във временното класиране с актив от 59 точки, колкото имат и съставите на Етър и Септември. Янтра пък се изкачва до 13-а позиция с 33 пункта.

Стартови състави:

Янтра (Габраво): 12. Богомил Цинцарски, 27. Георги Върбанов, 4. Пламен Тенев, 25. Преслав Петров, 55. Денис Динев, 6. Петър Казаков, 23. Даниел Гаджев, 22. Никола Колев, 71. Тони Иванов, 10. Ивайло Иванов, 9. Иван Петков

Спартак (Варна): 21. Иван Дичевски, 3. Ибрям Ибрахим, 6. Генади Луго, 11. Виктор Митев, 23. Мартин Василев, 14. Веселин Любомиров, 13. Архан Исуф, 20. Николай Иванов, 7. Георги Бабалиев, 9. Мехмед Сабри, 45. Даниел Начев

Главен съдия: Радослав Гидженов (Пловдив).

Асистенти: Георги Минев и Драгомир Милев (София), четвърти съдия – Кристиян Колев (Пловдив).

БФС Делегат: Огнян Златков (Пловдив), съдийски наблюдател- Ивайло Лазаров (Плевен).