Спартак (Варна) победи Септември (Симитли) с 3:1

10-04-2022, 20:25

Facebook

Янчо Андреев, Даниел Начев и Архан Исуф се разписаха за успеха на "соколите", почетното попадение за гостите отбеляза Владислав Златинов от дузпа

Срещата между Спартак Варна и Септември Симитли от 31-ия кръг на Втора лига завърши при резултат 3:1. И трите попадения паднаха през първата част. Последният и решаващ гол вкара влезлият като резерва Архан Исуф, в 90-ата минута.

За първото попадение се разписа капитанът на „соколите” Янчо Андреев, който бе точен от дузпата за 1:0 в 5-та минута на срещата. Даниел Начев удвои резултата в 30-та минута за 2:0. Гостите се разписаха във вратата на Иван Дичевски след дузпа в 43-а минута чрез Владислав Златинов.

„Соколите” започнаха със серия от атаки още в началото на първото полувреме. Цветан Илиев нацели гредата в 4 минута, веднага след това бе отсъдена дузпа заради съборен играч на Спартак в наказателното поле. Зад коженото кълбо на дузпата застана капитанът Янчо Андреев, който стреля в срещуположния ъгъл на вратаря на гостите Филип Димитров за 1:0.

Даниел Начев имаше възможност за директен обстрел към вратата на Септември след отсъден пряк свободен ъгъл, но топката прелетя високо над гредата. Последваха още атаки за домакините, в основата, на които бе Георги Бабалиев. На два пъти имаше възможност 7-та на “соколите” за гол, но не бе точен.

Цветан Илиев и Мехмед Сабри също се разминаха с гол в средата на първата част. Ибрям шутира красиво към вратата на Димитров в 32-та минута, но стражът се справи без проблем със ситуациите.

Минути преди края на първата част, в 43-тата, бе отсъдена дузпа за гостите от Симитли след фаул на Виктор Митев над Владислав Златинов. Именно 9-ката на гостите се разписа за 2:1 след точен удар във вратата на Иван Дичевски.

Почти през цялото първо полувреме мачът се задържа в половината на варненци, които създадоха много положения, но реализираха само две, едното, от което от дузпа.

Втората част започна с по-ниско игрово темпо. На да пъти „соколите” имаха възможности за атака чрез Георги Бабалоиев и Ибрям Ибрям, но топката не намери целта си. Влезлият като резерва Георги Чукалов също имаше възможност в наказателното поле, стреля точно във вратата, но Димитров бе на мястото си и улови.

Прекрасна възможност се откри в 72-та минута за “соколите”. Капитанът на варненци Янчо Андреев бе изведен напред и с красив пас насочи топката към вратата на гостите, но тя излезе в аут. 3 минути по-късно, отново Андреев застана сам пред защитата на Септември, но малко не му достигна в тази ситуация да затвърди аванса на отбора си.

Гостите успяха да разбият защитата на Спартак в 81-та минута, когато бе оставен непокрит Любомир Граминов. Силният му шут към вратата на Дичевски бе умело спрян от младия страж на варненци.

В края на редовните 90-сет минути влезлият като резерва Архан Исуф бе безпощаден към вратата на гостите и с красив удар във вратта на Септември реализира за 3:1.

Спартак:

Стартов състав: 21. Иван Дичевски, 6. Генади Луго, 23. Мартин Василев, 3. Ибрям Ибрям, 11. Виктор Митев, 17. Цветан Илиев, 20. Николай Иванов, 10. Янчо Андреев, 9. Мехмед Сабри, 45. Даниел Начев, 7. Георги Бабалиев

Резерви: 1. Станислав Нисторов, 13. Архан Исуф, 71. Георги Чукалов, 8. Георги Георгиев, 22. Лаур Кицану, 4. Петър Патев, 15. Мартин Янакиев

Старши треньор: Ангел Павлов

Септември:

Стартов състав: 13. Филип Димитров, 77. Кристиян Михайлов, 5. Любомир Граминов, 3. Димитър Митев, 18. Петър Кепов, 6. Йоан Петров, 8. Тодор Траянов, 19. Нелсън Гелвенели, 7. Георги Божилов, 17. Васил Божинов, 9 Владислав Златинов

Резерви: 34  Антонио Моси, 20. Емил Петров, 11. Жан Пиер Да Силва, 28. Крум Николов, 69.  Наджиб Чибоут, 91. Филип Ангелов, 66. Христо Младенов

Старши треньор: Спас Стоименов