Станимира Петрова спечели злато от международния турнир в Хелзинки

10-04-2022, 20:12

Varnautre.bg

Станимира беше обявена и за най-добра боксьорка в турнира

Станимира Петрова и Светлана Каменова продължават с перфектното си представяне през тази година. Двете ни водещи боксьорки в националния отбор спечелиха златни медали от международния турнир „ДжийБий“ в Хелзинки, Финландия. България се поздрави с общо три титли и едно второ място, след като Севда Асенова също ликува в категория до 48 килограма, а Златислава Чуканова остана със сребро, съобщават от родната федерация по бокс.

В категория до 54 килограма Станимира Петрова сломи съпротивата на Каролин Крувеийе от Франция. Световната и трикратна европейска шампионка завоюва с победата след 4:1 съдийски гласа. Станимира беше обявена и за най-добра боксьорка в турнира.

Веднага след нея носителката на Купа „Странджа“ Светлана Каменова също се поздрави със златото. В категория до 57 килограма тя записа победа с идентичен резултат над представителката на домакините Вилма Витанен.

Програмата бе открита от Златислава Чуканова (50 кг), която отстъпи на финала също с 1:4 на друга финландка – Пихла Кайво-Ойа. Отборът ни бе воден от треньорите Петър Лесов и Борислав Георгиев.