Спартак Варна отново оглави класирането във Втора лига след победа над ЦСКА 1948 с 3:2

28-02-2022, 16:14

Янчо Андреев донесе успеха за "соколите" в последната минута, преди това на сметката на варненци се разписаха Виктор Митев и Иван Колев

Спартак победи ЦСКА 1948 с 3:2 в мач от XXIV кръг на Втора лига в столицата след победен гол на Янчо Андреев в последната минута. Преди това варненци повеждаха на два пъти чрез Виктор Митев (24) и Иван Колев (68), но домакините намираха сили да изравнят.

Теренът на стадиона в "Царско село" беше почистен от снега, заради който срещата вчера бе отложена, а на трибуните имаше около 20 фенове на варненския тим, които живеят в София и околностите. Те платиха по 10 лева за билет. В първите 20 минути липсваха голови положения, като очаквано Спартак играеше по-често с топката. Теренът стана разкалян и стана по-трудно за варненци, които се стремяха да атакуват и да контролират топката. По-добрата игра на Спартак обаче даде резултат в 24-тата минута. Тогава силно играещият като халф Архан Исуф пусна прекрасен извеждащ пас към Виктор Митев, който технично прехвърли вратаря - 1:0 за Спартак. В 42-рата минута юношата на Черно море Валентин Йосков изравни резултата. Нападателят засече с глава центриране отляво и насочи кълбото в мрежата - 1:1. След почивката на лошия терен Спартак продължава да е по-активен, а домакините се прибраха отзад и откровено играха за равен. В 60-ата минута Янчо Андреев опита да центрира към свой съотборник, но вратарят на ЦСКА 1948 изби топката. В 68-ата минута натискът на Спартак доведе до втори гол. Виктор Митев вдигна от корнер на втора греда и Иван Колев се разписа с майсторски удар от въздуха - 2:1. В 82-рата минута ЦСКА 1948 изравни с гол шедьовър. Играч на домакините шутира мощно с левия крак от около 30 метра и заби кълбото в горния ляв ъгъл - 2:2. Спартак обаче прояви характер и стигна до трите точки с попадение на Янчо Андреев в 90-ата минута. Никола Борисов изведе с дълъг диагонален пас Георги Чукалов, който напредна и шутира. Вратарят на ЦСКА 1948 изби, но капитанът Андреев направи голова добавка - 3:2 за Спартак.

Така Спартак се завърна на върха, а и има един мач по-малко. Варненци са лидер с 49 точки (41:23), пред Хебър - 48 (35:18), Етър - 48 (51:26) и Миньор - 44 (32:17). В петък Спартак приема Марица от 15 часа на стадион "Спартак". В събота от 12,30 часа Етър е домакин на Миньор, а от 15,30 часа Хебър гостува на Спортист в Своге.

Съставът на Спартак: 32. Станислав Нисторов, 3. Ибрям Ибрям, 4. Петър Патев, 23. Мартин Василев (46 - 19. Никола Борисов), 2. Велислав Боев, 20. Николай Иванов (46 - 14. Веселин Любомиров), 13. Архан Исуф, 10. Янчо Андреев, 7. Георги Бабалиев (66 - 9. Мехмед Сабри), 27. Иван Колев (82 - 45. Даниел Начев), 11. Виктор Митев (74 - 71. Георги Чукалов). Резерви: 12. Християн Славов, 22. Лаур Кицану Съдия: Йото Гарабедов (София), асистенти: Георги Тодоров (София) и Петър Рангелов (Перник). Четвърти съдия: Васил Минев (София), БФС делегат: Емил Беков (София), съдийски наблюдател: Костадин Стоичков (София).