На заснежен терен: Черно море победи Локомотив (София) с 3:0

27-02-2022, 18:21

ПФК Черно море / Пресцентър

Varnautre.bg

Матиас Курьор и на два пъти Евгений Сердюк се разписаха за успеха на варненци при гостуването в столицата

Въпреки тежките условия и силния снеговалеж на стадиона в квартал “Надежда” в столицата Черно море надделя с 3:0 при гостуването си на Локомотив София в мач от 21-вия кръг на елитната ни футболна лига.

Матиас Курьор откри резултата още в 5-ата минута на двубоя. Той се възползва от объркване в защитата на домакините и след центриране на Даниел Димов изпрати топката в мрежата на Александър Любенов. 12 минути по-късно вратарят на Черно море Иван Дюлгеров опази преднината на своите като спаси изстрел от дузпа на Илия Димитров. В 29-ата минута Евгений Сердюк удвои аванса на варненци, изведен сам срещу Александър Любенов. Отново той окончателно сложи точка на спора в 68-ата минута като направи резултата класически и наказа нова грешка в защитата на “железничарите”.

До края на мача нямаше сериозни положения и така варненци си тръгнаха с трите точки от стадиона в столичния квартал “Надежда”.