„Черно море Тича“ отстъпи като домакин на „Академик“ (Пловдив)

22-01-2022, 21:11

Снимка: БК Черно море Тича / Пресцентър

Варненци загубиха с 65:83 в мач от 15-ия кръг на НБЛ

„Черно море Тича“ отстъпи като домакин на „Академик“ (Пловдив) с 65:83 /19:22, 13:24, 16:17, 17:20/ в мач от 15-ия кръг на НБЛ.

Треньорът на Черно море Тича Даниел Клечков започна срещата с Веселин Георгиев, Мартин Коцев, Мартин Стефанов, Иван Спиров и Лъчезар Тошков. С две тройки на Мартин Стефанов домакините поведоха с 6:0, но позволиха на гостуващия тим да направи серия от 10 безответни точки и да поведе в резултата. В самия крана първата част домакините успяха да стопят изоставането си и пасива им бе само 3 точки. В началото на втората четвърт “моряците” не бяха на ниво и Академик вкара 11 срещу 2 точки и дръпна с 33:21. На полувремето гостите водеха с 46:32. През третата част „Черно море Тича“ се опита да се противопостави на гостите и успя да намали на два пъти изоставането си до 11 точки, но преди последната част „Академик“ отново водеше – 63:48. Силите на домакините не стигнаха за обрат и „Академик“ спечели срещата.

Цветомир Куртев вкара 15 точки, а Веселин Георгиев и Иван Спиров добавиха по 9. За гостите Васил Бачев и Антъни Гуджино отбелязаха по 15 точки.