Черно море изпусна Ботев във Враца

23-10-2021, 16:08

Черно море завърши 0:0 при гостуването си на Ботев Враца в мач от 12-ия кръг на efbet Лига. "Моряците" на Илиан Илиев създадоха куп опасности пред вратата на домакините, но не успяха да ги реализират.

Черно море започна добре срещата във Враца и до 15-ата минута създаде цели три сериозни опасности пред вратата на домакините. Първата бе в 4-ата минута, когато Родриго имаше страхотна възможност да изведе своите напред в резултата, но Красимир Костов, успя да спаси. Две минути по-късно Леандро Андраде излезе отляво в наказателното поле и стреля по диагонала, но отново Костов спаси.

Домакините отвърнаха в 7-ата минута, когато Матеус Касини овладя чудесен прехвърлящ пас и моментално стреля с левия крак, но топката премина встрани от вратата на Иван Дюлгеров.

В 13-ата отново вратарят на Ботев се оказа последната пречка пред Черно море за откриване на резултата. Леандро навлезе в наказателното поле на противника и стреля, но стражът на врачани спаси.

В 37-ата минута Костов отново направи страхотно двойно спасяване, неутрализирайки опити на варненци да поразят вратата му. В 42-ара Дориан Бабунски стреля опасно по посока на вратата на Иван Дюлгеров, но стражът на варненци спаси.

В 57-ата минута Зе Гомеш показа класа, след като овладя топката с гърди, повдигна си я и опита удар със задна ножица, но топката премина над вратата.

В 76-ата минута Мирослав Маринов центрира отляво в наказателното поле към Мартин Николов, който стреля, но ударът му с левия крак се отби в страничния стълб на Дюлгеров.

В 78-ата минута Николов центрира отляво за Чавдар Ивайлов, а той с глава вкара гол, но попадението не бе зачетено, тъй като Ивайлов бе съвсем леко зад защитата на „моряците”, а ВАР потвърди решението. В 88-ата минута Костов отново успя да спаси последователни удари на Леандро Андраде и Родриго Енрике.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Виктор Попов (69-Мартин Дичев), Цветомир Панов, Васил Панайотов (81-Стефан Велев), Пабло Гарсия (81-Павел Георгиев), Велислав Василев (69-Джеваро Непомусено), Леандро Андраде, Родриго Енрике, Зе Гомеш (61-Евгений Сердюк).