Лудогорец и ЦСКА продължават да са големите фаворити в Купата на България

Новините

04-03-2021, 20:01

Тази седмица се изиграха 1/8-финалите в турнира за Купата на България и нямаше големи изненади. Фаворитите за спечелването на турнира – ЦСКА и Лудогорец, се класираха за 1/4-финалите и очакват следващите си съперници. Тези два тима са основните претенденти за спечелването на състезанието, като също така водят битка за титлата в първенството. ЦСКА ще преследва класиране на нов финал в турнира, след като през миналия сезон загуби от Локомотив Пловдив в спора за трофея след изпълнения на дузпи. Лудогорец пък от доста време не е печелил Купата и ще се стреми през тази година да направи дубъл на българската сцена, триумфирайки с титлата и купата на страната.

Във вторник тимът на Бруно Акрапович нямаше проблеми в 1/8-финалния си двубой срещу Черно море, записвайки успех с 3:1 у дома. Подпомогнати и от грешката на вратаря на „моряците“ Иван Дюлгеров, „червените“ откриха резултата още в 10-ата минута чрез Бисмарк Чарлз, който стартира за първи път като титуляр за ЦСКА. Чарлз направи много силен мач и спечели дузпа за своя тим в 38-ата минута, реализирана от Георги Йомов. Националът на България вкара второто си попадение в мача малко след почивката и уби интригата в мача с третия гол за „армейците“. Като цяло ЦСКА беше доста по-добър от Черно море в по-голямата част от мача и заслужено продължи на 1/4-финал. Отборът продължава да гони спечелването на националната купа, след като през миналия сезон се провали във финала срещу Локо Пловдив. Двукратният носител на Купата с Локомотив – Бруно Акрапович, точно затова беше взет за треньор на ЦСКА – да донесе трофей на „Българска армия“ и предстои да видим дали ще триумфира в края на сезона.

Шампионът на България – Лудогорец, се справи с Царско село на 1/8-финалите. „Орлите“ записаха успех с 2:1 като гости на своя опонент във вторник. Лудогорец спечели заслужено двубоя, но тимът на Любослав Пенев имаше своите моменти в срещата и не бе никак далеч от това да вкара мача в продължения. Все пак за Лудогорец важен е успеха и преминаването на 1/4-финалите. Отборът е големият фаворит в турнира и ще бъде изненада, ако не достигне за пореден сезон поне до финала на състезанието. С млад специалист като Валдас Дамбраускас, който е жаден за трофеи, със сигурност Лудогорец няма да пести сили в турнира за Купата. Отборът направи важна крачка към спечелването на титлата наскоро, когато победи ЦСКА у дома и увеличи разликата на шест точки между двата отбора. Надали Лудогорец ще допусне много грешки в първенството и ще има комфортен аванс в хода на сезона, което ще им позволи да играят на 100% в двубоите за Купата на България.

Доста опасни съперници за ЦСКА и Лудогорец в турнира естествено ще бъдат отбори като Локомотив Пловдив и Левски. Настоящият носител на трофея Локо Пловдив потрепери срещу третодивизионния Беласица на 1/8-финалите, но направи обрат и записа успех с 2:1 у дома. Левски пък спечели дербито срещу Берое с 3:1 на „Герена“, като Найджъл Робърта впечатли с три попадения във вратата на старозагорци. На този етап обаче Левски като игра не може да се мери с отборите от топ 3 на класирането, но все пак в двубоите за Купата, които са в един мач, всичко е възможно. Корав съперник за фаворитите в надпреварата ще бъде и ЦСКА 1948, който излъга Ботев Пловдив на 1/8-финалите и също продължава напред в турнира. Очакват ни много интересни двубои до края на състезанието и предстои да видим дали някой от големите фаворити ще отпадне в по-ранна фаза преди финала на турнира.