Юношите на Черно море паднаха от Интер в контрола

21-02-2016, 16:30

Ивайло Борисов

В Добрич "моряците" отстъпиха с 2:3

Юношите на Черно море отстъпиха на третодивизионния Интер (Плачидол) с 2:3 в контролна среща, играна на терена с изкуствена трева в Добрич.

"Моряците", водени от Тодор Каменов, откриха резултата чрез Румен Касабов от дузпа, като до почивката нов гол не падна. През първата част в състава на варненци имаше седем футболисти от младшата възраст, а през втората Каменов пусна изцяло нов състав.

Домакините от Интер, които участват в първенството на Североизточната "В" група, успяха да стигнат до пълен обрат след почивката, като доведоха нещата до 3:1 след голове на Радо Георгиев, Петър Петров и Живко Бояджиев от дузпа. Крайният резултат бе оформен от Момчил Милков.

"Играхме силно през първото полувреме, но от показаното след почивката не съм доволен. Въпреки че направихме слаба втора част имахме доста положения за гол", каза пред varnautre.bg Тодор Каменов.

В първия си пролетен мач от шампионата в Елитната група до 19 години, варненци гостуват на ЦСКА в София. Срещата е на 28 февруари (неделя) от 13,30 часа. В следващия кръг (на 5 март) сеперник на "моряците" е Левски, като Черно море отново гостува в столицата.

Съставът на Черно море:

Първо полувреме: Иван Дюлгеров, Александър Михайлов, Стоян Илиев, Цанко Иванов, Добромир Добрев, Светослав Павлов, Ертан Томбак, Емил Янчев, Дейвид Венциславов, Илиан Илиев, Румен Касабов.

Второ полувреме: Павлин Евтимов, Христо Илиев, Николай Николаев, Марин Сираков, Денис Гюрешчи, Николай Богданов, Кристиян Събев, Слави Славов, Момчил Милков, Кристиян Петков).