Варненка разби конкуренцията на 200 м в Добрич

18-02-2016, 21:53

Силвия Георгиева с второ злато от шампионата в зала

Елена Георгиева по-бърза и от каките

Състезателката на варненския спортен клуб Черно море Атлетик Елена Георгиева бе най-бързата на 200 м и сред момичетата под 16 г. и сред девойките младша възраст.

След победата си на 400 м в първия ден от националния шампионат по лека атлетика за възрастовата група под 16 г. в зала "Добортица" в Добрич, днес тя спечели и втори индивидуален златен медал – на 200 м.

И в двете дисциплини Георгиева даде по-добри постижения от шампионките при девойките младша възраст, чието първенство се провежда заедно с това за по-долната възраст.

Елена спря хронометъра на 25.47 сек във финала на 200 м срещу 25.77 сек на съотборничката й Зорница Нейкова, наложила се при девойките. Вчера Георгиева бяга 58.12 сек в двете обиколки срещу шампионските 58.74 сек на Костантина Борисова (Лудогорец-Разград) в младшата възраст.

Подгласнички на Георгиева на 200 м станаха две от медалистките на 60 м от първенството. Най-бързата в късия спринт Изабела-Еджиро Окоротете (Олимп 97-Силистра) не можа да се противопостави на Георгиева за първото място и стана втора с време от 26.99 сек.

Третата позиция спечели Цветелина Гемишева (Тракия-Пловдив) – 27.42 сек. Това е втори бронз за Гемишева след този на 60 м.

Нейнова, която беше трета на 60 м при девойките, се наложи без проблеми във финалана 200 м при връстничките си. С 25.77 сек тя нямаше проблеми да изпревари Каролина Аджова (Рилски атлет-Самоков) – 26.29 сек, и шампионката в скока на дължина Ариана Кузманова (Атлетик-София) – 26.47 сек.