Черно море спечели бронзовите медали на "Балканика къп"

14-02-2016, 19:45

chernomore.bg

Завоюваха ги след дузпи срещу Ботев (Пд)

Родените през 2002 година таланти от школата на Черно море спечелиха бронзовите медали на международния детски футболен турнир "Балканика къп" в Сандански. В спора за третото място "моряците" надиграха връстниците си от Ботев (Пловдив) с 5:4 след изпълнение на дузпи.

Редовното време завърши наравно 1:1 след като варненци поведоха в резултата през първото полувреме с гол на Веселин Йорданов, а "канарчетата" изравниха след почивката с от дузпа.

След това от бялата точка точни за Черно море бяха Мартин Милушев, Радослав Желев, новото попълнение Джан Хюсеин и Калин Георгиев.

Преди този мач варненци записаха три загуби и една победа в надпреварата. "Моряците" отстъпиха с 4:5 на гръцкия Етникос, с 0:3 от ЦСКА, победиха с 4:2 ДИТ – Спорт (София), паднаха от Левски с 1:2.

На 25 февруари малките "моряци" ще премерят сили с тима на Лудогорец, на 5 март ще приемат на НСБ Спортпалас състава на румънския Динамо (Букурещ), а на 13 март подновяват участието си в първенството.